Majówka 2021 ODWOŁANA! Minister zdrowia nie pozostawił żadnych wątpliwości

i

Autor: pexels Majówka 2021 ODWOŁANA! Minister zdrowia nie pozostawił żadnych wątpliwości

Majówka 2021 ODWOŁANA! Minister zdrowia nie pozostawił żadnych wątpliwości

2021-04-14 11:40

Majówka 2021 czy się odbędzie? Na długi majowy weekend wyczekuje wiele osób. Spora część z nich marzy o wyjeździe w góry lub nad morze. Niestety w tym roku sytuacja będzie wyglądać inaczej. Minister zdrowia na konferencji prasowej ogłosił ważne decyzje dotyczące Majówki 2021. Te nie ucieszą Polaków. Więcej przeczytacie w naszym materiale.

Majówka 2021. Czy można pojechać na Majówkę?

Majówka to jeden z najbardziej wyczekiwanych okresów w ciągu roku. Mamy wtedy środek wiosny, robi się bardzo ciepło, a słońce ochoczo pokazuje się zza chmur. Polacy w dużej mierze planują na Majówkę wyjazdy w góry, nad morze czy też nad jeziora. Co więcej, w tym roku weekend majowy zapowiadał się nieco dłuższy. 1 maja to sobota, a więc spora część osób może odebrać dodatkowe wolne, np. we wtorek, 4 maja. Zapowiadała się więc długa Majówka 2021.

Okazuje się jednak, że wyjazdowe plany będzie trzeba odłożyć. Zapowiedział to minister zdrowia Adam Niedzielski podczas konferencji prasowej 14 kwietnia.

Raport z Anteny 14.04

Majówka 2021 odwołana! Zamknięte będą hotele

Dlaczego Majówka 2021 będzie odwołana? Wszystko przez przedłużenie zamknięcia hoteli w Polsce. Minister zdrowia nie pozostawił wątpliwości. Hotele zamknięte będą minimum do 3 maja, a więc przez całą Majówkę 2021.

Wyjątkiem są m.in. hotele robotnicze, a także noclegi świadczone w ramach niektórych podróży służbowych – np. medyków, kierowców wykonujących transport drogowy czy żołnierzy. Dokładny katalog wyjątków wraz z wymaganym potwierdzeniem odbywania podróży służbowej znajdzie się w rozporządzeniu - czytamy w rozporządzeniu.

Obostrzenia przedłużone do 25 kwietnia. Są jednak wyjątki

Minister zdrowia poinformował również o przedłużenie obostrzeń do niedzieli, 25 kwietnia. Są jednak wyjątki. Od poniedziałku, 19 kwietnia otwarte zostaną dla wszystkich dzieci żłobki i przedszkola. Będzie można również uprawiać sport na wolnym powietrzu. Jakie kolejne obostrzenia będą luzowane? Tego dowiemy się z pewnością na konferencji w przyszłym tygodniu.

Znane budowle i zabytki w Polsce. Jak dobrze je znasz?

Pytanie 1 z 15
Sukiennice w Krakowie nigdy nie były przebudowywane. Prawda czy fałsz?
Kraków