Majówka 2021. Na Krupówkach znowu TŁUMY. Nocna IMPREZA w rytm disco polo

i

Autor: Twitter - Tygodnik Podhalański Majówka 2021. Na Krupówkach znowu TŁUMY. Nocna IMPREZA w rytm disco polo

Majówka 2021. Na Krupówkach znowu TŁUMY. Nocna IMPREZA w rytm disco polo [ZDJĘCIA, WIDEO]

2021-05-02 12:43

Majówka na Krupówkach 2021. W ciągu dnia było pusto, jednak po zapadnięciu zmroku na ulicach urządzono już sobie dyskotekę "pod chmurką". Podobnie jak kilka miesięcy temu, tak też z soboty na niedzielę w trakcie pandemii młodzi ludzie zorganizowali sobie imprezę na świeżym powietrzu. Zdaniem świadków policja nawet nie reagowała na tańczących w rytm disco polo.

W ciągu dnia podczas majówkowego weekendu na Krupówkach nie było tłumów. Dopiero około godziny 22.30 pod gołym niebem rozkręciła się impreza zorganizowana w większości przez młode osoby. W sieci pojawiło się nagranie pokazujące, jak uczestnicy zabawy śpiewają i tańczą na ulicach w rytm disco polo. O zachowaniu reżimu sanitarnego nie było mowy.

O sprawie pisał m.in. "Tygodnik Podhalański", powołując się na relacje świadków, według których policja przy przyjeździe na miejsce nawet nie reagowała na imprezowiczów, pomimo iż łamali oni obowiązujące zasady, tj. zachowanie dystansu społecznego czy obowiązek zakrywania ust i nosa maseczką ochronną. Na widok mundurowych część turystów miała uciec, część natomiast wykrzykiwać w hasło "Do domu!". Ostatecznie policjanci odjechali, a zabawa trwała w najlepsze.

A tak było na Krupówkach w lutym 2021, podczas tzw. "koronaliów": Dzikie TŁUMY na Krupówkach! Bójki, zatrzymania, mandaty [ZDJĘCIA, WIDEO]

Niżej zobaczysz galerię zdjęć z majówki w Krupówkach.

Majówka na Krupówkach 2021. Jak przebiega?

Jak informowaliśmy w sobotę, 1 maja w ciągu dnia turyści, korzystając ze słonecznego pierwszego dnia majówki, wybrali się na spacer szlakami Tatrzańskiego Parku Narodowego. Wiele osób gromadziło się w kolejkach do wjazdu na Kasprowy Wierch. Oblężone były również Morskie Oko czy Dolina Chochołowska. Mimo że na górskich szlakach można widoczne były tysiące turystów, to na Krupówkach oraz innych ulicach Zakopanego jeszcze do popołudniowych godzin było wyjątkowo pusto. Zapełniły się one dopiero w późnych godzinach wieczornych.

Dzięki kamerom online możecie sprawdzać, co aktualnie dzieje się na ulicach Zakopanego. Widok na Krupówki Dolne zobaczysz poniżej: