Na Krupówkach pustki. Tłumy turystów szturmują Dolinę Chochołowską i Kasprowy Wierch [FOTO]

i

Autor: Screen z Twittera: Tygodnik Podhalański Tłumy turystów szturmują Dolinę Chochołowską i Kasprowy Wierch

Na Krupówkach wyjątkowo pusto. Tłumy turystów szturmują Dolinę Chochołowską i Kasprowy Wierch

2021-05-01 16:00

Kilkanaście tysięcy Polaków długi majowy weekend spędza na Podhalu. Tłumy turystów można spotkać na najważniejszych górskich szlakach Tatrzańskiego Parku Narodowego. Oblegana jest między innymi Dolina Chochołowska, nie brakuje też długich kolejek na wjazd na Kasprowy Wierch. Przeciwieństwem są Krupówki czy inne ulice Zakopanego, które jeszcze do godzin popołudniowych świeciły niemal pustkami. Chociaż i te powoli zaczynają się zapełniać.

Turyści, korzystając ze słonecznego pierwszego dnia majówki, wybrali się na spacer szlakami Tatrzańskiego Parku Narodowego. Wiele osób gromadzi się w kolejce do wjazdu na Kasprowy Wierch. Oblężone jest też Morskie Oko czy Dolina Chochołowska. - Parking na Siwej Polanie wypełniony praktycznie po brzegi. Ciżba ludzi czekających w kolejce do wejścia na teren Tatrzańskiego Parku Narodowego zarządzany przez Wspólnotę Leśną Uprawnionych 8 Wsi w Witowie - informuje lokalny portal Tygodnik Podhalański.

Kolejka przed mobilnym punktem szczepień na placu bankowym

Mimo że na górskich szlakach można spotkać tysiące turystów, to na Krupówkach oraz innych ulicach Zakopanego jeszcze do popołudniowych godzin było wyjątkowo pusto. Powoli jednak zaczynają się zapełniać.

Dzięki kamerom online możecie sprawdzać, co aktualnie dzieje się na ulicach Zakopanego. Widok na Krupówki Dolne zobaczysz poniżej: