Dzikie TŁUMY na Krupówkach! Bójki, zatrzymania, mandaty [ZDJĘCIA, WIDEO]

2021-02-14 9:35

Krupówki w Zakopanem przeżywają prawdziwe oblężenie po tym, jak 12 lutego w życie weszły nowe obostrzenia. Tłumy turystów tańczą, śpiewają, zwiedzają i imprezują. Wiele restauracji otworzyło się pomimo restrykcji. W nocy zakopiańska policja miała pełne ręce roboty, ponieważ dochodziło do bójek, aktów wandalizmu czy awantur. Gdzieniegdzie pijani turyści leżeli na ulicach.

Krupówki. Tłumy turystów w Zakopanem. Bójki, zatrzymania, mandaty [14.02.2021]

Nie milkną echa tego, co dzieje się na Krupówkach w Zakopanem. W weekend przeżywają one prawdziwe oblężenie turystów, którzy przyjechali tutaj, gdy od 12 lutego w życie weszły nowe obostrzenia. Otwarte zostały m.in. hotele, w których można już nocować. Zdjęcia i nagrania z pękających w szwach Krupówek obiegają sieć, a policja ma ręce pełne roboty. Zaczęło się od późnych godzin w piątek. W wielu miejscach dochodziło do bójek, awantur czy aktów wandalizmu.

ZOBACZ TEŻ: Tłumy turystów pod Tatrami. Oblężenie przeżywają Krupówki i Morskie Oko

Jak wyglądały Krupówki w sobotę, 13 lutego, obejrzysz w galerii - kliknij zdjęcie niżej lub na samej górze artykułu.

- Interwencje w hotelach i pensjonatach, awantury i bójki uliczne, nietrzeźwi zbierani z ulicy, a także spontaniczna zabawa taneczna na Krupówkach. M.in. takie interwencje odnotowaliśmy w nocy z piątku na sobotę – poinformowała policja w Zakopanem. - Poluzowanie obostrzeń spowodowało prawdziwy napływ turystów pod Tatry. Skutkowało to tym, że noc z piątku na sobotę była bardzo ciężka dla policjantów.

Mandaty posypały się ponadto pod Wielką Krokwią, pod którą w sobotę ściągnęły grupy kibiców skoków narciarskich: Skoki narciarskie w Zakopanem. Tłumy pod Wielką Krokwią. Posypały się mandaty.

Tłumy na Krupówkach i pod skocznią w Zakopanem

Tłumy w Krupówkach. Pijani turyści leżeli na ulicach

Jak informuje policja, w liczne interwencje chwilami zaangażowane były wszystkie patrole. Było bardzo dużo nietrzeźwych osób, a niektórych trzeba było wprost zbierać z ulicy, żeby nie zamarzli. W ciągu doby wylegitymowano 156 osób oraz podjęto 60 interwencji. Wiele dotyczyło awantur w hotelach i pensjonatach. Do charakterystycznego zdarzenia doszło na Krupówkach, gdzie około 22. tłum kilkudziesięciu osób ludzi zaczął spontanicznie śpiewać i tańczyć. Na widok patrolu policji część z bawiących się osób rozeszła się, a na niektórych zostały nałożone mandaty w związku z gromadzeniem się i za brak maseczek. Były bójki uliczne, awantury, kradzieże sklepowe i interwencje na stacjach paliw.

Najazd turystów na stolicę Tatr jest związany z poluzowaniem obostrzeń. Dodatkowo na ten weekend nałożyły się walentynki i konkurs skoków na Wielkiej Krokwi. (amb)