Adam Niedzielski

i

Autor: Marcin Gadomski / SUPER EXPRESS

Regionalizacja obostrzeń - od 26.04 W TYCH WOJEWÓDZTWACH znoszenie restrykcji [LISTA]

2021-04-22 7:56

W środę 21 kwietnia odbyła się konferencja premiera Mateusza Morawieckiego i ministra zdrowia Adama Niedzielskiego. Rząd ogłosił zniesienie części obostrzeń od poniedziałku 26 kwietnia. Restrykcje zostają zniesione tylko w województwach z mniejszą ilością zakażeń. Dowiedzcie się, o które chodzi.

Spis treści

  1. Konferencja prasowa 21.04.2021: Co powiedział minister zdrowia?
  2. Województwa, w których obostrzenia zostaną utrzymane po 26.04
  3. Regionalizacja obostrzeń od 26.04.2021: Te województwa luzują obostrzenia

Konferencja prasowa 21.04.2021: Co powiedział minister zdrowia?

Regionalizacja obostrzeń od 26.04 - to jedna z najważniejszych wiadomości, jakie zostały przekazane podczas konferencji premiera i ministra zdrowia w środę 21 kwietnia. Wcześniej rzecznik rządu Piotr Muller zapowiadał zebranie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego na środę rano. To właśnie podczas tego spotkania podjęte zostały najnowsze decyzje dotyczące znoszenia obostrzeń. O znoszeniu restrykcji związanych z pandemią COVID-19 w województwach z najmniejsza liczba zakażeń koronawirusem i małym obłożeniem szpitali, mówiono już nieoficjalnie przed konferencją 21.04. Domyślano się wówczas, że obostrzenia zostaną zniesione w pierwszej kolejności na Podkarpaciu i Podlasiu. Czy te przewidywania się potwierdziły? W których województwach likwiduje się ograniczenia, a w których zasady bezpieczeństwa zostają utrzymane? Przygotowaliśmy dla was listę pokazująca, jak wygląda regionalizacja obostrzeń po 26.04.

Warszawskie ulice toną w korkach!

Województwa, w których obostrzenia zostaną utrzymane po 26.04

W tych województwach wciąż będą obowiązywać dotychczasowe zasady bezpieczeństwa. Galerie handlowe pozostaną zamknięte, a wiele lokali usługowych będzie nieczynnych.

  • śląskie,
  • dolnośląskie,
  • wielkopolskie,
  • łódzkie,
  • opolskie.

Regionalizacja obostrzeń od 26.04.2021: Te województwa luzują obostrzenia

W 11 pozostałych województwach będzie luzowanie obostrzeń. Od poniedziałku 26.04.2021:

  • przywracanie edukacji hybrydowej w klasach 1-3,
  • otwarta branża beauty (salony fryzjerskie, kosmetyczne).

W przyszłym tygodniu zostanie przedstawiony bardziej szczegółowy plan dotyczący różnych branż gospodarki. Będzie to plan na cały maj, który będzie zakładał przywrócenie funkcjonowania branży gastronomicznej, hotelarskiej i innych. Podjęte zostaną też decyzje dotyczące organizacji komunii i wesel.