Reprezentacja Polski

Autor: PAP/Leszek Szymański

Liga Narodów: skromne zwycięstwo reprezentacji Polski. Biało-Czerwoni utrzymują się w Dywizji A

2022-09-25 22:48

Reprezentacja Polski pokonała Walię 1:0 (0:0) w wyjazdowym meczu w Cardiff. Jedynego gola dla Biało-Czerwonych strzelił w 58. minucie Karol Świderski. Dzięki zwycięstwu reprezentacja Polski utrzyma się w Dywizji A Ligi Narodów.

Spotkanie w Cardiff dla reprezentacji Polski było mocno istotne. Z Walią konieczny był minimum remis, by utrzymać się w Dywizji A. Dzięki temu nasza reprezentacja podczas losowania do najbliższych eliminacji do mistrzostw Europy będzie rozstawiona. Drugą kwestią była konieczność poprawienia nastrojów przed zbliżającym się mundialem w Katarze. Obie te rzeczy w niedzielny wieczór się udały.

Jedyną bramkę w meczu z Walią strzelił Karol Świderski. W 58. minucie wpadł w pole karne i perfekcyjnie wykorzystał podanie Roberta Lewandowskiego.

Gra Biało-Czerwonych wciąż jednak pozostawia dużo do życzenia. Czesław Michniewicz ma nieco ponad miesiąc czasu do spotkania z Chile. To będzie ostatni sprawdzian reprezentacji Polski przed mundialem w Katarze. Kadra z Chile zagra 16 listopada na PGE Narodowym w Warszawie.