Hyundai

i

Autor: Pixabay.com

Kupujesz nowy samochód? Możesz dostać nawet 27 tys. zł dofinansowania! Kto otrzyma te pieniądze?

2021-07-26 15:27

Marzy ci się nowe auto prosto z salonu? To może być dobry moment, by je kupić i przy okazji trochę zaoszczędzić! Państwo może bowiem dofinansować twój zakup. Szczęśliwemu posiadaczowi nowego samochodu, zwrócić może się nawet 27 tysięcy złotych! Jakie warunki trzeba spełnić, by dostać te pieniądze? O tym dowiesz sie z lektury niniejszego artykułu!

Co zrobić, żeby dostać dofinansowanie na nowy samochód? Przede wszystkim trzeba spełnić jeden warunek: kupić auto elektryczne. Dzięki rządowemu programowi "Mój elektryk", każda osoba fizyczna, która kupi samochód elektryczny do 225 tys. zł, otrzyma dotację w wysokości 18,75 tys. zł.

Jeśli jednak jesteś posiadaczem Karty Dużej Rodziny - zyskujesz więcej. Dotacja wyniesie wtedy bowiem 27 tysięcy! Do tego nie ma w tym przypadku limitu dotyczącego wartości auta.

Wnioski o dopłaty składać można od 12 lipca do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Proces przyznawania dotacji jest prowadzony online. Szczegółowe informacje znaleźć można na tej stronie.

By otrzymać pieniądze, najpierw musimy w całości zapłacić za samochód. Dopiero po jego kupnie otrzymamy dofinansowanie.

Samochód, który kupimy musi być zarejestrowany w Polsce, ubezpieczony i nie będzie można go sprzedać w ciągu dwóch lat od uzyskania pieniędzy. Budżet programu wynieść ma pół miliarda złotych. Cała ta kwota ma być rozdysponowana do września 2025 r.

Raport z Anteny 23.07