Worek śmieci

i

Autor: Canva Worek śmieci

Co można dostać za worek śmieci? Sprawdźcie sami już 18 września!

2021-09-14 11:32

Na najbliższą sobotę, 18 września, zaplanowano start ogólnopolskiej akcji „Książka za worek śmieci”. Do tej pory odbyło się już czternaście edycji tego przedsięwzięcia, a jej uczestnikom udało się zebrać w sumie ponad dwadzieścia ton śmieci!

Organizatorzy akcji Książka za worek śmieci chcą zachęcić mieszkańców największych miast do wspólnego działania na rzecz środowiska. W każdym mieście wybrano miejsce wymagające posprzątania. W Warszawie uczestnicy posprzątają prawy brzeg Wisły, w Łodzi — Las Łagiewnicki, a we Wrocławiu okolice nasypu kolejowego przy Parku Grabiszyńskim. Dla zarejestrowanych osób biorących udział w akcji w zamian za pomoc w sprzątaniu czekają książki! W każdym z 16 miast biorących udział w sprzątaniu dla pierwszych 50 zarejestrowanych uczestników organizatorzy przygotowali nagrody książkowe. Zgłoszenia przyjmowane są do 17 września.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Książka za worek śmieci - SZCZEGÓŁY AKCJI

Szczegółowe informacje o wydarzeniu w poszczególnych miastach znajdziecie poniżej.

Białystok, Rzeszów, Gorzów Wielkopolski, Olsztyn, Poznań, Lublin, Łódź, Warszawa, Wrocław, Katowice, Kraków, Opole, Gdańsk, Szczecin, Kielce, Bydgoszcz.

Zachęcamy do wspólnego sprzątania!

Sezon grypowy - co trzeba wiedzieć o grypie i szczepionce?