Co można dostać za worek śmieci? Sprawdźcie sami już 18 września!

2021-09-14 11:32
Worek śmieci
Autor: Canva Worek śmieci

Na najbliższą sobotę, 18 września, zaplanowano start ogólnopolskiej akcji „Książka za worek śmieci”. Do tej pory odbyło się już czternaście edycji tego przedsięwzięcia, a jej uczestnikom udało się zebrać w sumie ponad dwadzieścia ton śmieci!

Organizatorzy akcji Książka za worek śmieci chcą zachęcić mieszkańców największych miast do wspólnego działania na rzecz środowiska. W każdym mieście wybrano miejsce wymagające posprzątania. W Warszawie uczestnicy posprzątają prawy brzeg Wisły, w Łodzi — Las Łagiewnicki, a we Wrocławiu okolice nasypu kolejowego przy Parku Grabiszyńskim. Dla zarejestrowanych osób biorących udział w akcji w zamian za pomoc w sprzątaniu czekają książki! W każdym z 16 miast biorących udział w sprzątaniu dla pierwszych 50 zarejestrowanych uczestników organizatorzy przygotowali nagrody książkowe. Zgłoszenia przyjmowane są do 17 września.

Książka za worek śmieci - SZCZEGÓŁY AKCJI

Szczegółowe informacje o wydarzeniu w poszczególnych miastach znajdziecie poniżej.

Białystok, Rzeszów, Gorzów Wielkopolski, Olsztyn, Poznań, Lublin, Łódź, Warszawa, Wrocław, Katowice, Kraków, Opole, Gdańsk, Szczecin, Kielce, Bydgoszcz.

Zachęcamy do wspólnego sprzątania!

Sezon grypowy - co trzeba wiedzieć o grypie i szczepionce?

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze