Obostrzenia są już pewne! Rzecznik rządu zdradził GDZIE BĘDĄ OBOWIĄZYWAŁY!

i

Autor: Pixabay.com Obostrzenia są już pewne! Rzecznik rządu zdradził GDZIE BĘDĄ OBOWIĄZYWAŁY!

Obostrzenia są już pewne! Rzecznik MZ zdradził GDZIE MOGĄ OBOWIĄZYWAĆ!

2021-08-24 8:53

Możemy być pewni tego, że pewne obostrzenia się pojawią, w większości w tych województwach, które mają bardzo niski poziom zaszczepienia – powiedział w poniedziałek w Polsat News rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz. Najmniej zaszczepionych jest w województwie podkarpackim. Gdzie jeszcze rząd może wprowadzić obostrzenia?

Rzecznik MZ Wojciech Andrusiewicz powiedział dziś w jednym z wywiadów, że możemy być pewni tego, że pewne obostrzenia się pojawią, w większości w tych województwach, które mają bardzo niski poziom zaszczepienia. Andrusiewicz podkreślił, że rząd liczy się z tym, że w szczycie czwartej fali pandemii dzienna liczba zakażeń sięgnie nawet 15-20 tys. - Tego, że pewne obostrzenia się pojawią, możemy być pewni, że pewien rygor zostanie zaostrzony, w większości w tych województwach, które mają bardzo niski poziom zaszczepienia – zapowiedział.

CZYTAJ TAKŻE: Epidemia koronawirusa potrwa jeszcze KILKA LAT?! Eksperci przekazali fatalne wiadomości

Gdzie mogą pojawić się obostrzenia?

Zaznaczył, że jedynym województwem, w którym zaszczepionych jest poniżej 40 proc. osób, jest woj. podkarpackie. - Dalej jest woj. lubelskie, woj. opolskie, które weszło do pierwszej piątki województw z niskim wyszczepieniem. Trochę lepiej zaczyna sobie radzić woj. podlaskie, ale jest jeszcze woj. warmińsko-mazurskie i woj. świętokrzyskie – wymienił rzecznik MZ

Skandaliczne zachowanie Górniak za kulisami koncertu?
Sonda
Czy powinno się wprowadzać obostrzenia tylko dla niezaszczepionych?