Koronawirus dzisiaj - 25.11.2021. Padł kolejny rekord? Niedzielski: ,,to najwyższa liczba zgonów w tej fali pandemii

i

Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

Koronawirus dzisiaj - 25.11.2021. Padł kolejny rekord? Niedzielski: ,,to najwyższa liczba zgonów w tej fali pandemii "

2021-11-25 9:23

Badania potwierdziły 28 128 nowych przypadków koronawirusa. Zmarło 497 osób z COVID-19, to najwyższa liczba zgonów w tej fali pandemii – poinformował w czwartek minister zdrowia Adam Niedzielski. Już teraz pojawiły się pierwsze informacje o obostrzeniach, które planuje rząd od 1 grudnia. Zmniejszony ma być między innymi limit gości w restauracjach i sklepach. Więcej przeczytacie w artykule.

"Dzisiaj mamy mniej więcej ten sam poziom zakażeń co wczoraj, dokładnie – 28 128 nowych przypadków zakażenia koronawirusa. Liczba zgonów też jest niestety stosunkowo wysoka – to 497, czyli w tej fali to najwyższa liczba zgonów" – przekazał minister. Szef resortu zdrowia podał najnowsze dane epidemiczne na antenie RMF FM.

"Liczby cały czas rosną w tym sensie, że w stosunku do poprzedniego tygodnia jest to przyrost, aczkolwiek przyrost jest stosunkowo niski, w okolicach 15-procentowej dynamiki. Wszystko wskazuje na to, że w tym lub przyszłym tygodniu będziemy mieli apogeum tej fali" – dodał.

Czwarta fala COVID-19 - kiedy szczyt?

- Zakładamy dwa scenariusze ze średnią dzienną liczbą zakażeń na poziomie między 25 tys. a 30 tys. Jesteśmy przygotowani do rozbudowy bazy łóżkowej dla pacjentów z Covid-19 - poinformował Adam Niedzielski 24 listopada. Szczytowa faza czwartej fali ma nastąpić w najbliższych dniach. Później liczba zakażeń powinna spadać.

Obostrzenia od 1 grudnia - co się zmieni?

Jak ustaliła Interia, już od 1 grudnia w Polsce mają obowiązywać nowe obostrzenia związane z rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem. Na czym mają polegać ograniczenia, które wejdą w życie od przyszłego miesiąca? Ma to wyglądać w ten sposób, że do kin i restauracji będzie mogło wejść mniej klientów. Do tej pory przepisy mówiły o tym, że zajętych może być 75 proc. miejsc lub limit 1 osoba na 10 m 2. I właśnie od 1 grudnia ma się to zmienić. Więcej informacji na ten temat ---> TUTAJ.

Wypił dwa piwa i pojechał. Mundurowi zareagowali w mgnieniu oka

Czy znasz telefoniczne numery kierunkowe?

Pytanie 1 z 10
Żeby dodzwonić się do Warszawy, musisz wybrać numer zaczynający się na:
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE