Nieoficjalnie: Od 1 grudnia nowe obostrzenia w Polsce. Będą limity w sklepach i restauracjach

i

Autor: archiwum serwisu Zdjęcie poglądowe

Nieoficjalnie: Od 1 grudnia nowe obostrzenia w Polsce. Będą limity w sklepach i restauracjach

2021-11-26 9:41

Już od środy, 1 grudnia w Polsce mają zostać wprowadzone nowe obostrzenia. Chce tego Rada Medyczna przy premierze oraz sam minister zdrowia Adam Niedzielski.

Jak ustaliła Interia, już od 1 grudnia w Polsce mają obowiązywać nowe obostrzenia związane z rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem. Na czym mają polegać ograniczenia, które wejdą w życie od przyszłego miesiąca? Ma to wyglądać w ten sposób, że do kin i restauracji będzie mogło wejść mniej klientów. Do tej pory przepisy mówiły o tym, że zajętych może być 75 proc. miejsc lub limit 1 osoba na 10 m 2. I właśnie od 1 grudnia ma się to zmienić.

Za wprowadzeniem nowych obostrzeń opowiada się Rada Medyczna przy premierze oraz sam minister zdrowia Adam Niedzielski. Większe limity w sklepach czy restauracjach nie dotyczyłyby osób zaszczepionych, co oczywiście budzie pytania o weryfikację statusu osoby zaszczepionej.

Interia informuje, że właściciele lokali gastronomicznych oraz zarządcy obiektów handlowych w przypadku wprowadzeniu nowych ograniczeń mają być ściśle kontrolowani m.in. przez sanepid.

Czy rzeczywiście od 1 grudnia w Polsce będą nowe obostrzenia? Jeśli tak, to decyzję w tej sprawie powinniśmy poznać jeszcze w tym tygodniu lub na początku przyszłego tygodnia.