Nieoficjalnie: Od 1 grudnia nowe obostrzenia w Polsce. Będą limity w sklepach i restauracjach

2021-11-26 9:41
Nieoficjalnie: Od 1 grudnia nowe obostrzenia w Polsce. Będą limity w sklepach i restauracjach
Autor: archiwum serwisu Zdjęcie poglądowe

Już od środy, 1 grudnia w Polsce mają zostać wprowadzone nowe obostrzenia. Chce tego Rada Medyczna przy premierze oraz sam minister zdrowia Adam Niedzielski.

Jak ustaliła Interia, już od 1 grudnia w Polsce mają obowiązywać nowe obostrzenia związane z rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem. Na czym mają polegać ograniczenia, które wejdą w życie od przyszłego miesiąca? Ma to wyglądać w ten sposób, że do kin i restauracji będzie mogło wejść mniej klientów. Do tej pory przepisy mówiły o tym, że zajętych może być 75 proc. miejsc lub limit 1 osoba na 10 m 2. I właśnie od 1 grudnia ma się to zmienić.

Za wprowadzeniem nowych obostrzeń opowiada się Rada Medyczna przy premierze oraz sam minister zdrowia Adam Niedzielski. Większe limity w sklepach czy restauracjach nie dotyczyłyby osób zaszczepionych, co oczywiście budzie pytania o weryfikację statusu osoby zaszczepionej.

Interia informuje, że właściciele lokali gastronomicznych oraz zarządcy obiektów handlowych w przypadku wprowadzeniu nowych ograniczeń mają być ściśle kontrolowani m.in. przez sanepid.

Czy rzeczywiście od 1 grudnia w Polsce będą nowe obostrzenia? Jeśli tak, to decyzję w tej sprawie powinniśmy poznać jeszcze w tym tygodniu lub na początku przyszłego tygodnia.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze