test

i

Autor: Szpital Uniwersytecki w Krakowie

Koronawirus. Będzie więcej łóżek covidowych w Polsce! Pacjentów z COVID-19 przybywa

2021-03-15 14:43

Jak poinformował podczas poniedziałkowej konferencji prasowej Adam Niedzielski, minister zdrowia, w tym tygodniu wzrosnąć ma liczba łóżek covidowych. Spowodowane to jest wzrostem liczby zakażeń koronawirusem w Polsce. Cały kraj zmaga się z trzecią falą pandemii, a jak mówi minister - liczby budzą zaniepokojenie.

- W tym tygodniu liczba łóżek covidowych zwiększy się o 4 tysiące - zapowiedział podczas poniedziałkowej (15 marca) konferencji prasowej Adam Niedzielski, minister zdrowia.

Jak zaznaczył minister, łącznie liczba łóżek przeznaczonych dla pacjentów z COVID-19, wynieść ma 35. tysięcy. Docelowo, ma być ich 40 tys.

Zwiększenie liczby łóżek to efekt uruchamiania kolejnych szpitali tymczasowych i przywracania oddziałów covidowych w lokalnych szpitalach.

Podczas poniedziałkowej konferencji mowa była również o przebiegu akcji szczepień, nowej ścieżce testowania na koronawirusa i możliwości wprowadzenia obostrzeń w całym kraju.

Przypomnijmy, że badania potwierdziły zakażenie koronawirusem u 10 896 kolejnych osób, 28 chorych z COVID-19 zmarło – poinformowało w poniedziałek Ministerstwo Zdrowia. Najwięcej przypadków zakażeń - 2311 odnotowano na Mazowszu.

Tydzień temu (8 marca) resort informował o 6 170 nowych przypadkach i 32 zgonach, a dwa tygodnie temu (1 marca) o 4 786 zakażeniach i 24 zgonach.

- Dzisiejszy skok dziennej liczby zachorowań o ponad 75 proc. w stosunku do poprzedniego tygodnia to bardzo niepokojący sygnał. Może to oznaczać odwrócenie trendu malejącej dynamiki liczby nowych zachorowań w ostatnim czasie - skomentował na Twitterze minister Niedzielski. Do wpisu szef MZ dołączył wykres ilustrujący liczbę zakażeń w ostatnich dniach i ich dynamikę.

Raport z anteny 15.03, godz.10