Białe Miasteczko 2.0, protest pracowników ochrony zdrowia

i

Autor: Paweł Dąbrowski/SUPER EXPRESS Białe Miasteczko 2.0, protest pracowników ochrony zdrowia

Koniec rozmów z resortem zdrowia. "Wracamy do białego miasteczka"

2021-09-23 15:45

Nie ma porozumienia miedzy resortem zdrowia a protestującymi medykami. Ci twierdzą, że czekają na konkrety i wracają do tzw. białego miasteczka. Protestujący dali ministerstwu czas do piątku.

Medycy nie ustępują i wracają do tzw. białego miasteczka 2.0. Mimo kolejnych rozmów, nie udało się dojść do porozumienia z resortem zdrowia. Protestujący twierdzą, że nie otrzymali żadnych konkretnych informacji. Domagają się szczegółowych wyliczeń - dostarczonych do piątku do godziny 11.

- Problemem dzisiejszej rozmowy jest to, że trudno jest się odnosić do postulatów czy propozycji strony rządowej, ponieważ strona rządowa żadnej propozycji nie przedstawiła. I to jest jakby główny punkt - trudno prowadzić merytoryczną rozmowę na temat propozycji, która nie istnieje - mówi doktor Piotr Pisula. I dodaje, że resort przedstawił mgliste, nieprecyzyjne wyliczenia ws. dofinansowania systemu.

Czytaj także: "Białe miasteczko 2.0". Minął 7. dzień protestu medyków. Czy dojdzie do porozumienia? [ZDJĘCIA]

Wiceminister zdrowia, który jest odpowiedzialny za kontakt z medykami utrzymuje, że nie słyszał o tych ustaleniach, a kolejne spotkanie zaplanowano na wtorek 28 września.