Dziś koniec Pucharu Świata 2022. Kto zdobędzie Kryształową Kulę?

i

Autor: PAP/EPA/ANTONIO BAT

Koniec Pucharu Świata 2022. Dla kogo Kryształowa Kula?

2022-03-27 12:28

Koniec Pucharu Świata! W niedzielę o godz. 10 rano na mamucim obiekcie w Planicy odbył się ostatni konkurs indywidualny Pucharu Świata w skokach narciarskich sezonu 2021/22. Przed konkursem najbliższej wywalczenia Kryształowej Kuli był Japończyk Ryoyu Kobayashi, ale Karl Geiger tracił do Japończyka 89 punktów!

W klasyfikacji generalnej PŚ Kobayashi miał przed konkursem 1589 pkt i o 89 pkt wyprzedzał Niemca Karla Geigera. Walka o zwycięstwo toczyła się od dawna już tylko między tą dwójką, gdyż trzeci w PS Norweg Halvor Egner Granerud przez cały sezon zgromadził tylko 1205 pkt. Choć w końcówce sezonu Kobayashi już nie błyszczy formą jak miesiąc, dwa temu, to jednak systematycznie powiększał nad Niemcem swoją przewagę. W piątek w pierwszym konkursie indywidualnym na Letalnicy był piąty, gdy Geiger 12. W sobotę w konkursie drużynowym w nieoficjalnych wynikach lepiej wypadł Niemiec skacząc 229 i 231 m - 6. lokata, gdy Japończyk osiągnął 234 i 228 m, co dało mu 14. pozycję.

CZYTAJ TAKŻE: Zmiana czasu SZKODLIWA DLA ZDROWIA. Naukowcy ostrzegają! TE OSOBY powinny szczególnie uważać

Dziś koniec Pucharu Świata 2022!

Niedzielny konkurs zapowiadał się bardzo ciekawie, wielotysięczny tłum kibiców dopingował wszystkie ekipy, a w szczególności swoich zawodników, którzy są wyśmienitej formie. Ostatnie zawody sezonu 2021/22 wygrał Norweg Marius Lindvik. Drugi na słoweńskim mamucie był Japończyk Yukiya Sato, a trzeci reprezentant gospodarzy Peter Prevc. Najlepszy z Polaków Dawid Kubacki był dziewiąty. Na 12. miejsce spadł trzeci po pierwszej serii Piotr Żyła. 14. miejsce zajął Kamil Stoch.

Koniec Pucharu Świata 2022. Kryształowa Kula dla Ryoyu Kobayashiego

Ryoyu Kobayashi po raz drugi w karierze zdobył Kryształową Kulę za triumf w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w skokach narciarskich. Japończyk poprzednio był najlepszy w sezonie 2018/19. W obecnym o 106 punktów wyprzedził Niemca Karla Geigera. Z Polaków najlepszym okazał się 14. Żyła. 

"Ważne przemówienie Joe Bidena. Plac Zamkowy chwilę przed wystąpieniem prezydenta USA"