Konferencja premiera: W czwartek 28.01.2021 poznamy nowe obostrzenia. Co się zmieni od 1.02?

2021-01-27 18:25
Mateusz Morawiecki
Autor: Materiały prasowe

W środę 28.01.2021 poznamy nowe obostrzenia, które będą obowiązywały od 1.02.2021. Nieoficjalnie wiadomo, że ponownie otwarte zostaną galerie handlowe. O której konferencja premiera 28 stycznia?

Jak zrobić maseczkę ochronną na twarz w 30 sekund

Spis treści

  1. Konferencja premiera 28.01.2021
  2. Jakie obostrzenia obowiązują?

Konferencja premiera 28.01.2021

Na tę konferencję czekamy co najmniej od poniedziałku. To wtedy zapowiadano aktualizację dotyczącą obostrzeń. Rzecznik rządu poinformował, że konferencja premiera odbędzie się 28.01.2021. Póki co godzin wystąpienia nie jest znana. Podczas wystąpienia Mateusza Morawieckiego dowiemy się, jakie obostrzenia będą obowiązywać od 1 lutego. Nieoficjalnie wiadomo, że otwarte zostaną m.in. galerie handlowe.

Czytaj także: Matematyka w domu, ale WF w szkole? Minister edukacji zapowiada zmiany w systemie nauki

Jakie obostrzenia obowiązują?

Od 28 grudnia ub.r., początkowo do 17 stycznia 2021 r., zostały wprowadzone dodatkowe obostrzenia w związku z epidemią koronawirusa - m.in. zamknięcie hoteli, ograniczenie w działaniu galerii handlowych i stoków narciarskich. Obostrzenia zostały później przedłużone do 30 stycznia.

Czytaj także: Kiedy zostaną otwarte restauracje i bary? Prezes PFR: Maj będzie punktem zwrotnym

W ubiegłym tygodniu w poniedziałek po feriach zimowych uczniowie klas I-III szkół podstawowych i szkół specjalnych wrócili do nauki stacjonarnej. Uczniowie z klas IV-VIII szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych, tak jak przed feriami, kontynuują naukę zdalną. Mają zajęcia stacjonarne zawieszone.

Szef resortu zdrowia Adam Niedzielski mówił w środę, że nie będzie rekomendował dalszego otwierania szkół. Poinformował, że w drugim tygodniu lutego będą powtórzone badania przesiewowe nauczycieli i po ich zakończeniu pojawią się kolejne rekomendacje resortu w sprawie szkół.

QUIZ. Avengers i wielu innych. Rozpoznasz superbohaterów Marvel i DC Comics?

Pytanie 1 z 18
Jak naprawdę nazywał się Spider-Man?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze