Konferencja premiera 05.02.2021 NA ŻYWO. O której? Gdzie oglądać? Które obostrzenia zostaną zniesione?

2021-02-05 10:21
Mateusz Morawiecki
Autor: Materiały prasowe

Konferencja premiera Mateusza Morawieckiego 05.02.2021 NA ŻYWO. W piątek szef rządu przedstawi najnowsze informacje dotyczą obostrzeń na najbliższe dwa tygodnie. Jakie obostrzenia zostaną zniesione? Czy zostaną otwarte hotele?

Konferencja premiera 05.02.2021 NA ŻYWO. O której jest konferencja premiera? Jakie obostrzenia zostaną zniesione? Czy zostaną otwarte hotele?

Na piątek, 5 lutego zaplanowano posiedzenie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Tuż po tym spotkaniu premier przedstawi perspektywę dotyczą obostrzeń na najbliższe dwa tygodnie. Czy to oznacza, że już dzisiaj dowiemy się, że otwarte zostaną hotele, a do szkół wrócą dzieci ze starszych klas?

Niestety nie można się nastawiać na to, że duża część obostrzeń zostanie zniesiona. Wskazują na to słowa Mateusza Morawieckiego, który podczas ostatniej wizyty w Kielcach powiedział, że "właśnie dlatego, że patrzymy z ogromnym niepokojem na kwestię zgonów, dlatego zdając sobie sprawę z tego, że sytuacja jest trudna, musimy z ostrożnością podchodzić do zmian w katalogu różnych obostrzeń".

ZOBACZ TAKŻE: Kiedy koniec lockdownu i obostrzeń? Premier podał DATĘ! Nie będziecie zadowoleni

Konferencja premiera 05.02.2021. O której? Gdzie oglądać? Jakie obostrzenia zostaną zniesione?

Na konferencji prasowej, która odbędzie się po posiedzeniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego premier Mateusz Morawiecki przedstawi nową perspektywę znoszenia obostrzeń. Przedsiębiorcy liczą na otwarcie hoteli. Według nieoficjalnych informacji miałoby to nastąpić 15 lutego, choć nie wszyscy przedstawiciele rządu są przekonani, co do otwarcia hoteli i pensjonatów.

O której konferencja premiera? Rzecznik rządu Piotr Mülle przekazał w rozmowie z portalem rp.pl, że posiedzenie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego rozpocznie się o godzinie 10.00. I tuż po zakończeniu posiedzenia odbędzie się konferencja. Jej początek zaplanowano na godzinę 11.00. Wezmą w niej udział:

  • Mateusz Morawiecki, premier
  • Piotr Gliński, minister kultury;
  • Jarosław Gowin, wicepremier;
  • Adam Niedzielski, minister zdrowia.

Gdzie można oglądać konferencję premiera? Możemy ją śledzić na facebooku Kancelarii Premiera oraz na antenach telewizji informacyjnych TVN24, Polsat News oraz TVP Info.

Przypomnijmy, że do 14 lutego zawieszona jest wciąż działalność basenów, aquaparków, siłowni, klubów i centrów fitness. Ograniczona pozostaje działalność hotelarska.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze