Kiedy koniec lockdownu i obostrzeń? Premier podał DATĘ! Nie będziecie zadowoleni

2021-02-04 10:57
Mateusz Morawiecki
Autor: AP PHOTO Mateusz Morawiecki

Kiedy koniec pandemii koronawirusa w Polsce? Chyba codziennie zadajemy sobie to pytanie, obserwujemy statystyki zachorowań i liczby osób zaszczepionych. Kiedy to wszystko się skończy? Kiedy zniknie lockdown, a obostrzenia zdjęte? Premier Mateusz Morawiecki w rozmowie z telewizją "wPolsce" zdradził kiedy wrócimy do normalności.

Kiedy skończy się pandemia? Premier Morawiecki podał datę!

Premier Mateusz Morawiecki był w środę, 3 lutego wieczorem gościem telewizji wPolsce. Szef rządu mówił m.in. o nowym gospodarczym ładzie już po pandemii koronawirusa. Komentował też ostatnie strajki kobiet i nowe podatki. Najwięcej emocji wywołały jednak wypowiedzi premiera dotyczące rozwoju pandemii w Polsce.

Mateusz Morawiecki stwierdził, że obostrzenia będą łagodzone... dopiero za kilka miesięcy.

Wytrzymajmy jeszcze chwilę - tych kilka tygodni, czy miesięcy - bo sądzę, że w maju lub czerwcu będzie już wiele zaszczepionych osób w Polsce i, że będziemy w stanie powoli wracać do tej gospodarczej normalności wzbogaconej o pomysły Nowego Ładu - powiedział szef rządu.

- Ja bym bardzo chciał, żeby wreszcie to się wszystko skończyło, ale epidemia nauczyła mnie jednego - miej nadzieje na lepsze, ale szykuj się też na najgorsze - dodawał Morawiecki.

Zdaniem szefa rządu nie można wykluczyć, że do Polski dotrze niebawem trzecia fala koronawirusa.

- Dlatego mimo nieco lepszych danych, które do nas spływają, patrzymy na szereg parametrów i przyglądamy się temu, co można zrobić w gospodarce, co można zmienić - stwierdził premier. Jednocześnie wyraźnie zaznaczył, że nie można zbyt szybko zdecydować się na otwarcie gospodarki.

Odpuszczenie może skutkować bardzo niebezpiecznymi efektami, bo może się okazać, że będziemy musieli znowu dokonywać jakichś głębszych zamknięć gospodarki gdzieś w marcu, więc staramy się ostrożnie podejmować decyzje - powiedział premier.

Sonda
Czy uważasz, że w 2021 roku skończy się pandemia koronawirusa?
Na Wspólnej. Rozwód Zuzy i Kamila! Uwierzy, że miał romans z Kariną. Hoffer znów się stoczy - ZWIASTUN
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze