Kłęby dymu nad Siewierodonieckiem. Rosjanie uderzyli w cysternę z kwasem azotowym!

2022-05-31 19:39
Kłęby dymu nad Siewierodonieckiem. Rosjanie uderzyli w cysternę z kwasem azotowym!
Autor: Telegram/Сергій Гайдай Kłęby dymu nad Siewierodonieckiem. Rosjanie uderzyli w cysternę z kwasem azotowym!

Kłęby różowego dymu nad Siewierdonieckiem. - Rosjanie przeprowadzili nalot i uderzyli w cysternę z kwasem azotowym w zakładach chemicznych - poinformował we wtorek szef władz obwodu ługańskiego, na wschodzie Ukrainy, Serhij Hajdaj. Czy są poszkodowani?

Kłęby różowego dymu

Hajdaj opublikował w komunikatorze Telegram zdjęcia, na których widać unoszący się nad miastem różowy obłok. Gubernator zaapelował do mieszkańców obwodu, by pozostawali w schronach i obserwowali kierunek wiatru. Zaznaczył, że kwas azotowy jest niebezpieczny dla człowieka przy wdychaniu, połykaniu oraz w razie kontaktu ze skórą i błonami śluzowymi.

Czytaj także: Rosyjscy żołnierze mają problemy z zaopatrzeniem. To, czym się żywią przeraża!

Większość Siewierodoniecka pod kontrolą sił rosyjskich

Większość Siewierodoniecka, w obwodzie ługańskim, jest pod kontrolą sił rosyjskich - oświadczył Serhij Hajdaj. Zapewnił jednak, że miasto nie jest okrążone i nie ma ku temu przesłanek.

Hajdaj ocenił, że zniszczenia w Siewierodoniecku są już prawie tak duże jak w miastach Rubiżne czy Popasna. Infrastruktura krytyczna została zniszczona prawie całkowicie, uszkodzono 90 proc. budynków mieszkalnych, w tym 60 proc. nie jest w stanie nadającym się do remontu.

W związku z ostrzałami do liczącego przed wojną ok. 100 tysięcy mieszkańców miasta nie można zawieźć pomocy humanitarnej. Niemożliwa jest też ewakuacja ludzi.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze