Zdjęcie ilustracyjne

i

Autor: Служба безпеки України

Rosyjscy żołnierze mają problemy z zaopatrzeniem. To, czym się żywią przeraża!

2022-05-31 16:14

O problemach rosyjskiego wojska z dostarczaniem do żołnierzy zaopatrzenia informował w weekend ukraiński wywiad wojskowy. Dziś Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) udostępniła rozmowę przechwyconą Ukraiński wywiad, z wiadomości wysyłanych przez rosyjskich żołnierzy jasno wynika, że brakuje im wszystkiego, w tym jedzenia. Przechwycone przez służby wiadomości nie pozostawiają złudzeń, czym żywią się rosyjscy żołnierze.

Rosjanie zamiast racji wojskowych jedzą...psy

W wyniku problemów z zaopatrzeniem w żywność rosyjscy okupanci zaczęli jeść psy - podała we wtorek Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU), powołując się na przechwyconą rozmowę żołnierza rosyjskiej armii.

"Jest ch...wo, dostajemy od Ukraińców wp...dol, nie mamy co jeść. Dziś zjedliśmy Yorkshire teriera" - napisał rosyjski żołnierz przebywający w okupowanym przez Rosję obwodzie chersońskim.

Jego zdaniem "w wojsku nie działa logistyka, przez co towarów nie da się dostarczyć". Mężczyzna poprosił rozmówcę o pożyczkę na zakup jedzenia.

W serwisie Telegram wywiad Ukraiński zamieścił również informacje, że chociaż oddziały zaopatrzenia zaangażowały 45 procent posiadanych pojazdów "mimo to okazało się, że system logistyczny nie jest w stanie zapewnić potrzeb znacznej liczby wojsk w odległości ponad 100 kilometrów od granicy Rosji".

Wywiad podał również, że "aby uniknąć odpowiedzialności za utratę sprzętu, dowódcy oddziałów zaopatrzenia materiałowo-technicznego wojsk okupacyjnych zabraniają kierowcom ewakuowania rannych i dowożenia produktów, i paliwa do oddziałów na linii frontu".

Putin ma też swoją PRYWATNĄ armię?

Posłuchaj podcastu i sprawdź, co wiemy o Grupie Wagnera!

Listen to "Grupa Wagnera – tajemnica prywatnej armii Putina" on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE