Kina i teatry otwarte zostaną wcześniej! Od kiedy? Mateusz Morawiecki ogłosił zmiany

i

Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

Kina i teatry otwarte zostaną wcześniej! Od kiedy? Mateusz Morawiecki ogłosił zmiany

2021-05-12 13:22

Kina i teatry otwarte zostaną wcześniej! SPRAWDŹ KIEDY! Kiedy otwarcie kin i teatrów? Wiele osób zadaje sobie pytanie - kiedy nastąpi otwarcie kin i teatrów. W końcu od pierwszych dni maja jesteśmy świadkami luzowania obostrzeń. Kina i teatry otwarte zostaną jednak wcześniej niż zapowiadano. Przeczytaj na naszej stronie internetowej kiedy to nastąpi!

Kiedy otwarcie kin i teatrów? Pierwszy etap luzowania obostrzeń, a co za tym otwarcie instytucji kultury takich jak muzea rozpoczęło się już 4 maja. Wtedy w całym kraju otwarte zostały galerie sztuki i muzea. Oczywiście, otwarcie muzeów odbywało się w ścisłym reżimie sanitarnym. Ważne są tutaj limity: 1 osoby na 15 m2. Jest to pierwszy etap odmrażania kultury. Kiedy jednak nastąpi otwarcie kin?

Początkowo kina miały otwarte być pod koniec maja. Jednak premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, iż otwarcie kin i teatrów nastąpi szybciej, bo już 21 maja. - Musimy we właściwy sposób korzystać z dobrodziejstw tego dobrego czasu, dlatego przyspieszamy otwarcie kin, teatrów i obiektów kultury o 8 dni. Od 21 maja, w reżimie sanitarnym, będzie można wcześniej uruchamiać te obiekty - powiedział podczas środowej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki.

Raport z anteny 12.05, godz.10

Przypomnijmy, iż już od 15 maja otworzą się kina na świeżym powietrzu. Jednak także te placówki będą mogły przyjąć 50 proc. widzów.