Kino

i

Autor: Pixabay Kino

Kina i teatry otwarte od 10 maja?! Jakie są NOWE informacje od Ministra Zdrowia?

2021-04-26 10:06

Od 26 kwietnia do 3 maja w większości regionach w Polsce poluzowane zostały obostrzenia związane z pandemią koronawirusa. W 11 województwach dzieci klas I-III powróciły do nauki zdalnej. Zaczęła działać również branża beauty. Jakie dalsze zniesienie obostrzeń czeka nas po 3 maja? Czy doczekamy się wreszcie otwarcia instytucji kultury? Sprawdźcie poniżej.

Wiele osób czeka na to, aby pójść wreszcie do kina czy teatru. Czy 10 maja nastąpi otwarcie kin i teatrów? Wiele na to wskazuje. Rząd ma konkretne plany, aby przyspieszyć odmrożenie gospodarki. Nie da się ukryć, że instytucje kultury też muszą zostać w końcu otwarte. 21 kwietnia Ministerstwo Zdrowia oficjalnie potwierdziło, że od 26 kwietnia w 11 województwach wraca edukacja hybrydowa w klasach I-III, a także przywraca się działanie salonów urody, fryzjerskich i kosmetycznych. Nastąpiła tzw. regionalizacja obostrzeń, która potrwa do 3 maja. W pozostałych 5 województwach tj. śląskim, dolnośląskim, opolskim, łódzkim i i wielkopolskim, obowiązują wszystkie dotychczasowe obostrzenia. Kiedy będziemy mogli dowiedzieć się o dalszych planach Ministerstwa Zdrowia? Kiedy nastąpi odmrożenia dalszych branż gospodarki i czy tylko w konkretnych województwach? Adam Niedzielski podczas środowej konferencji podkreślił jasno, że więcej szczegółów na temat dalszych planów odmrażania gospodarki poznamy 28 kwietnia. 

- Jeśli chodzi o plan dalszego postępowania m.in. przy otwieraniu branż gospodarki musimy brać pod uwagę jak będzie wyglądało dalsze tempo spadku liczby zakażeń; chcemy się temu przez tydzień przyjrzeć - zaznaczył szef MZ Adam Niedzielski. Taki plan ma zostać przedstawiony w następną środę. 

Otwarcie kin i teatrów. Kiedy nastąpi? 

Z wypowiedzi ministra zdrowia można wywnioskować, że jeżeli tempo zakażeń na koronawirusa będzie spadać, kolejne branże będą systematycznie otwierane. Z danych Ministerstwa Zdrowia wynika, że liczba zachorowań zaczęła się zmniejszać. Oznacza to, że już po 3 maja mogą zostać otwarte następne niedziałające aktualnie branże, w tym instytucje kultury takie jak kina i teatry. 

- Jeśli chodzi o kwestie dalszego planu, to po pierwsze elementem bardzo poważnym, który musimy brać pod uwagę jest to, jak będzie wyglądało dalsze tempo spadku przede wszystkim liczby zakażeń, ale ona spada dosyć dynamicznie. Natomiast chcemy jeszcze przez ten tydzień przyjrzeć się, jak będzie wyglądała dynamika spadku przede wszystkim obłożenia bazy szpitalnej, ale również zgonów - zaznaczył szef MZ.

Jak sprecyzował, "mamy takie ustalenie, że w najbliższą środę będziemy przedstawiali (...), jak będzie wyglądał taki plan dłuższego postępowania".

Adam Niedzielski zaznaczył, że po weekendzie majowym najprawdopodobniej otwarte zostaną instytucje kultury. Dodał, że w pierwszej kolejności luzowanie obostrzeń dotyczyć też będzie obiektów sportowych. 

Szef MZ pytany na konferencji prasowej, czy luzowanie restrykcji nie przyczyni się do powstania czwartej fali koronawirusa podkreślił, że właśnie dlatego decyzje w sprawie obostrzeń są podejmowane "z dużą dozą ostrożności".

Raport z anteny 23.04, godz.10
Sonda
Co zrobisz, kiedy "to wszystko się już skończy"?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE