Kiedy skończą się obostrzenia w Polsce? Znamy plany rządu krok po kroku

i

Autor: Pixaby Kiedy skończą się obostrzenia w Polsce? Znamy plany rządu krok po kroku

Kiedy skończą się obostrzenia w Polsce? Znamy plany rządu krok po kroku

2021-04-19 13:31

Jak będzie wyglądać znoszenie obostrzeń w Polsce? Przedstawiciele rządu już nakreślają plany. Wiemy, co w pierwszej kolejności może zostać otwarte. Padły też konkretne daty. Kiedy koniec obostrzeń w Polsce? Które sektory gospodarki jako pierwsze zostaną uruchomione po lockdownie? Sprawdźcie w naszym materiale.

Znoszenie obostrzeń. Co zostanie otwarte?

Przypomnijmy, że obecnie obostrzenia w Polsce zostały przedłużone do niedzieli, 25 kwietnia. Od poniedziałku, 19 kwietnia otwarto jedynie żłobki i przedszkola. Można także uprawiać sport na świeżym powietrzu. Co dalej? Kiedy koniec obostrzeń w Polsce? W tym tygodniu z pewnością odbędzie się konferencja prasowa ministra zdrowia. Wtedy też dowiemy się więcej na temat znoszenia obostrzeń w Polsce. Jednak już teraz pojawiły się pierwsze sygnały, dotyczące tego, co w najbliższym czasie może zostać otwarte.

Rząd już wiele razy podkreślał, że jednym z priorytetów jest powrót dzieci do szkół. Padało już kilka dat, póki co jednak żadna z nich nie została oficjalnie potwierdzona. Jeśli dzieci powrócą do szkół, to w pierwszej kolejności będą to klasy I-III ze szkół podstawowych. To nauki zdalnej z pewnością nie wrócą za to maturzyści, którzy już po Majówce będą pisać swoje egzaminy dojrzałości.

Raport z anteny 19.04, godz.10

Kiedy skończą się obostrzenia w Polsce? Minister Gowin przedstawił plan

Więcej na temat znoszenie obostrzeń opowiedział minister Jarosław Gowin w programie In Business. Wicepremier zapowiedział, że dwie branże w procesie odmrażania gospodarki powinny zostać otwarte w Polsce jako pierwsze. Chodzi o restauracje i hotele. Kiedy koniec obostrzeń? Przypomnijmy, że hotele pozostaną na pewno zamknięte do 3 maja.

W mojej ocenie na początku maja obostrzenia będą sukcesywnie likwidowane, wszystko zależy od słowności koncernów farmaceutycznych - powiedział wicepremier Gowin.

Portal money.pl natomiast wspomina o regionalizacji obostrzeń. W tym temacie już wcześniej wypowiadał się minister zdrowia Adam Niedzielski. Luzowanie obostrzeń szybciej ma odbyć się w województwach, gdzie wskaźnik średniej 7-dniowej liczby zakażeń na 100 tys. mieszkańców jest najmniejszy. Na ten moment najlepszą sytuację mamy w woj.: podkarpackim, podlaskim oraz warmińsko-mazurskim. Najgorzej w śląskim oraz dolnośląskim.

Jeśli rząd zdecyduje się na regionalizację, to w pierwszej kolejności otwarte mogą zostać: galerie handlowe, sklepy budowlane i meblowe, a także salony fryzjerskie oraz kosmetyczne.

Znane budowle i zabytki w Polsce. Jak dobrze je znasz?

Pytanie 1 z 15
Sukiennice w Krakowie nigdy nie były przebudowywane. Prawda czy fałsz?
Kraków