Kiedy skończą się obostrzenia w Polsce? Znamy plany rządu krok po kroku

2021-04-19 13:31
Kiedy skończą się obostrzenia w Polsce? Znamy plany rządu krok po kroku
Autor: Pixaby Kiedy skończą się obostrzenia w Polsce? Znamy plany rządu krok po kroku

Jak będzie wyglądać znoszenie obostrzeń w Polsce? Przedstawiciele rządu już nakreślają plany. Wiemy, co w pierwszej kolejności może zostać otwarte. Padły też konkretne daty. Kiedy koniec obostrzeń w Polsce? Które sektory gospodarki jako pierwsze zostaną uruchomione po lockdownie? Sprawdźcie w naszym materiale.

Znoszenie obostrzeń. Co zostanie otwarte?

Przypomnijmy, że obecnie obostrzenia w Polsce zostały przedłużone do niedzieli, 25 kwietnia. Od poniedziałku, 19 kwietnia otwarto jedynie żłobki i przedszkola. Można także uprawiać sport na świeżym powietrzu. Co dalej? Kiedy koniec obostrzeń w Polsce? W tym tygodniu z pewnością odbędzie się konferencja prasowa ministra zdrowia. Wtedy też dowiemy się więcej na temat znoszenia obostrzeń w Polsce. Jednak już teraz pojawiły się pierwsze sygnały, dotyczące tego, co w najbliższym czasie może zostać otwarte.

Rząd już wiele razy podkreślał, że jednym z priorytetów jest powrót dzieci do szkół. Padało już kilka dat, póki co jednak żadna z nich nie została oficjalnie potwierdzona. Jeśli dzieci powrócą do szkół, to w pierwszej kolejności będą to klasy I-III ze szkół podstawowych. To nauki zdalnej z pewnością nie wrócą za to maturzyści, którzy już po Majówce będą pisać swoje egzaminy dojrzałości.

Raport z anteny 19.04, godz.10

Kiedy skończą się obostrzenia w Polsce? Minister Gowin przedstawił plan

Więcej na temat znoszenie obostrzeń opowiedział minister Jarosław Gowin w programie In Business. Wicepremier zapowiedział, że dwie branże w procesie odmrażania gospodarki powinny zostać otwarte w Polsce jako pierwsze. Chodzi o restauracje i hotele. Kiedy koniec obostrzeń? Przypomnijmy, że hotele pozostaną na pewno zamknięte do 3 maja.

W mojej ocenie na początku maja obostrzenia będą sukcesywnie likwidowane, wszystko zależy od słowności koncernów farmaceutycznych - powiedział wicepremier Gowin.

Portal money.pl natomiast wspomina o regionalizacji obostrzeń. W tym temacie już wcześniej wypowiadał się minister zdrowia Adam Niedzielski. Luzowanie obostrzeń szybciej ma odbyć się w województwach, gdzie wskaźnik średniej 7-dniowej liczby zakażeń na 100 tys. mieszkańców jest najmniejszy. Na ten moment najlepszą sytuację mamy w woj.: podkarpackim, podlaskim oraz warmińsko-mazurskim. Najgorzej w śląskim oraz dolnośląskim.

Jeśli rząd zdecyduje się na regionalizację, to w pierwszej kolejności otwarte mogą zostać: galerie handlowe, sklepy budowlane i meblowe, a także salony fryzjerskie oraz kosmetyczne.

Znane budowle i zabytki w Polsce. Jak dobrze je znasz?

Pytanie 1 z 15
Sukiennice w Krakowie nigdy nie były przebudowywane. Prawda czy fałsz?
Kraków
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze