Kiedy będzie można wziąć ślub w 2021 roku? Znamy datę! To zła wiadomość dla nowożeńców?

i

Autor: Canva.com Kiedy będzie można wziąć ślub w 2021 roku? Znamy datę! To zła wiadomość dla nowożeńców?

Kiedy będzie można wziąć ślub w 2021 roku? Znamy datę! To zła wiadomość dla nowożeńców?

2021-03-26 11:15

Kiedy będzie można wziąć ślub w 2021 roku? Znamy datę! To zła wiadomość dla nowożeńców? Twardego lockdown w Polsce obowiązywać będzie od soboty, 27 marca. Wszystko przez bardzo dużą liczbę zakażeń koronawirusem. W czwartek, 25 marca było to ponad 34 tysięcy. Przedstawiciele rządu już wcześniej podkreślali, że jeśli granica 30 tysięcy dobowych zachorowań zostanie przekroczona czeka nas twardy lockdown w Polsce. Co to oznacza dla czekających na ślub par?

Kiedy będzie można wziąć ślub w 2021 roku? Znamy datę! To zła wiadomość dla nowożeńców? Obecne obostrzenia mają obowiązywać do 9 kwietnia. Rząd nie kryje jednak, że prawdopodobne jest ich wydłużone o kolejne dwa tygodnie. Oznacza to, że pierwsze rozluźnienie lockdownu nastąpi najpewniej dopiero po 23 kwietnia. Co to oznacza dla nowożeńców? Jeśli kolejno luzowane będą obostrzenia, to należy spodziewać się, że limit osób, jakie mogą się spotkać, będzie jednym z ostatnich wprowadzonych przez władze. Najprawdopodobniej zaplanowane na maj wesela nie będą się mogły odbyć. Pierwsze huczniejsze ceremonie ślubne zaczną się w czerwcu. Nie jest to dobra wiadomość dla tych, którzy planowali uroczystości na pierwsze ciepłe miesiące. Oznacza to również kolejne wielkie straty dla całej branży i brak terminów w miesiącach letnich w roku 2021, jak i 2022.

Praca psów policyjnych

Od soboty 20 marca nieczynne są m.in. hotele, baseny oraz kina, a dzieci z klas 1-3 szkół podstawowych wróciły do nauki zdalnej. Ponadto w galeriach handlowych zamknięta została część sklepów takich jak m.in. odzieżowe czy obuwnicze. Do tego od soboty 27 marca dochodzą takie obostrzenia w handlu jak:

  • WIĘKSZE LIMITY W SKLEPACH - W placówkach handlowych do 100 m będzie mogła przebywać 1 osoba na 15 m2, a  powyżej 100 m2 - 1 osoba na 20 m2.
  • ZAMKNIĘCIE WIELKOPOWIERZCHNIOWYCH SKLEPÓW MEBLOWYCH I BUDOWLANYCH
  • ZAMKNIĘCIE SALONÓW FRYZJERSKICH ORAZ SALONÓW URODY I KOSMETYCZNYCH