Jesień 2021: Czy będzie lockdown? Minister zdrowia mówi wprost!

2021-08-31 17:04
WARSZAWA INAUGURACJA AKCJI BEZPIECZNA WITRYNA
Autor: PAP/Albert Zawada WARSZAWA INAUGURACJA AKCJI BEZPIECZNA WITRYNA

Do noszenia masek, m.in. w centrach handlowych, przekonywał we wtorek podczas briefingu minister zdrowia Adam Niedzielski. Podkreślił, że szczepienia przeciw COVID-19 i stosowanie zasady DDM pozwolą uniknąć czwartej fali zakażeń i lockdownu.

Szef resortu zdrowia wziął udział w briefingu inaugurującym akcję społeczną Polskiej Rady Centrów Handlowych (PRCH) "Bezpieczna witryna – bierz przykład z manekina". Ma ona na celu promocję zasłaniania maseczkami ust i nosa, m.in. w centrach handlowych. Pojawią się w nich manekiny z założonymi maskami.

Przedstawiciele PRCH podkreślili, że akcja ma promować pozytywne nawyki i zapobiegać lockdownowi.

Niedzielski zaznaczył, że środki ostrożności mają coraz większe znaczenie.

Musimy sobie przypomnieć stosowanie podstawowej zasady DDM (dystans, dezynfekcja, maseczka)

dodał.

Jak bawić się z dzieckiem plasteliną?

Niedzielski zwracał uwagę, że należy dawać dobry przykład, zwłaszcza w obliczu zbliżającej się IV fali pandemii. "Ona jest ciągłym zagrożeniem" – dodał.

Według szefa MZ "łatwość zaszczepienia i reguły DDM są orężem na wrzesień". Zaznaczył, że wszyscy chcemy uniknąć powtórki z III fali pandemii, jej kosztów społecznych, gospodarczych i psychologicznych. 

Potraktujemy to zabezpieczenie jako nie tylko o dbanie o siebie, ale o najbliższych i ludzi z otoczenia

powiedział Niedzielski. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze