Gdzie obowiązują maseczki na wakacjach?

i

Autor: fot. Karolina Grabowska / Pexels

Jedziesz na wakacje? W tych krajach musisz mieć maseczkę!

2022-07-07 10:19

Niestety wiele krajów odnotowuje znaczny wzrost liczby zakażonych Covid-19. Epidemiolodzy ostrzegają o kolejnej dużej fali zachorowań, w wyniku czego wiele krajów zaczyna przywracać obostrzenia COVID-owe. W tych lubianych przez Polaków krajach noszenie maseczek znowu staje się obowiązkiem. Sprawdź, gdzie jest to wymagane.

W tych krajach trzeba nosić maseczki

Statystki zachorowań na COVID-19 nadal rosną. Wiele krajów, do których Polacy chętnie wybierają się na wakacje znowu zaczyna wprowadzać obowiązek noszenia maseczek. Jednym z takich krajów jest Cypr. Jak podaje lokalny „Financial Mirror” od 8 lipca wszyscy podróżujący w wieku powyżej 12 lat na cypryjskich lotniskach muszą nosić zakrycie twarzy, podobny obowiązek dotyczy turystów odwiedzających obiekty hotelarskie. Zdjąć maseczkę w hotelu będzie można tylko podczas spożywania posiłku. Kara za niezastosowanie się do tego obowiązku wyniesie 300 euro.

Kolejnym krajem, który przywraca obostrzenia dotyczące noszenia maseczek jest Hiszpania.Z powodu wzrostu zakażeń w tym kraju minister zdrowia Hiszpanii Carolina Darias zarekomendowała noszenie maseczek w pomieszczeniach zamkniętych oraz w miejscach, gdzie jest dużo ludzi (np. hotele, sklepy). Zalecenie odnosi się, zwłaszcza do osób podatnych na infekcje.

Podobne zasady odnośnie do zakrywania ust i nosa w miejscach publicznych wprowadza Francja.Minister zdrowia Francji Brigitte Bourguignon w poniedziałek w wywiadzie dla telewizji RTL wyjaśniła, że „We Francji ponownie rośnie liczba zakażeń koronawirusem, napędzana jego nowymi sub wariantami i maseczki powinny być noszone również w zamkniętych pomieszczeniach, takich jak sklepy czy biura.”.

Noszenie maseczek w transporcie publicznym obowiązuje także w Portugalii, we Włoszech, na Wyspach Kanaryjskich, w Czarnogórze i Grecji. W Tunezji maseczki są nadal obowiązkowe we wszystkich miejscach publicznych.