Gdzie obowiązują maseczki na wakacjach?

i

Autor: fot. Karolina Grabowska / Pexels

Jedziesz na wakacje? W tych krajach musisz mieć maseczkę!

2022-07-07 10:19

Niestety wiele krajów odnotowuje znaczny wzrost liczby zakażonych Covid-19. Epidemiolodzy ostrzegają o kolejnej dużej fali zachorowań, w wyniku czego wiele krajów zaczyna przywracać obostrzenia COVID-owe. W tych lubianych przez Polaków krajach noszenie maseczek znowu staje się obowiązkiem. Sprawdź, gdzie jest to wymagane.

W tych krajach trzeba nosić maseczki

Statystki zachorowań na COVID-19 nadal rosną. Wiele krajów, do których Polacy chętnie wybierają się na wakacje znowu zaczyna wprowadzać obowiązek noszenia maseczek. Jednym z takich krajów jest Cypr. Jak podaje lokalny „Financial Mirror” od 8 lipca wszyscy podróżujący w wieku powyżej 12 lat na cypryjskich lotniskach muszą nosić zakrycie twarzy, podobny obowiązek dotyczy turystów odwiedzających obiekty hotelarskie. Zdjąć maseczkę w hotelu będzie można tylko podczas spożywania posiłku. Kara za niezastosowanie się do tego obowiązku wyniesie 300 euro.

Kolejnym krajem, który przywraca obostrzenia dotyczące noszenia maseczek jest Hiszpania.Z powodu wzrostu zakażeń w tym kraju minister zdrowia Hiszpanii Carolina Darias zarekomendowała noszenie maseczek w pomieszczeniach zamkniętych oraz w miejscach, gdzie jest dużo ludzi (np. hotele, sklepy). Zalecenie odnosi się, zwłaszcza do osób podatnych na infekcje.

Podobne zasady odnośnie do zakrywania ust i nosa w miejscach publicznych wprowadza Francja.Minister zdrowia Francji Brigitte Bourguignon w poniedziałek w wywiadzie dla telewizji RTL wyjaśniła, że „We Francji ponownie rośnie liczba zakażeń koronawirusem, napędzana jego nowymi sub wariantami i maseczki powinny być noszone również w zamkniętych pomieszczeniach, takich jak sklepy czy biura.”.

Noszenie maseczek w transporcie publicznym obowiązuje także w Portugalii, we Włoszech, na Wyspach Kanaryjskich, w Czarnogórze i Grecji. W Tunezji maseczki są nadal obowiązkowe we wszystkich miejscach publicznych.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE