Jakie biustonosze nosi się w polskiej armii? To ważna część umundurowania!

2022-08-31 12:39
Jakie biustonosze nosi się w polskiej armii? To ważna część umundurowania!
Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

Niewygodna bielizna, która dotąd w wielu krajach na świecie nie była częścią umundurowania zapewnianego przez wojsko, może negatywnie wpływać na zdrowie oraz osiągnięcia żołnierek. Pierwsze zmiany wprowadzane są na świecie już teraz. Jak jest w Polsce? Mamy komentarz MON!

Umundurowanie żołnierza znacząco wpływa na jego sprawność. Już od wielu lat żołnierze wyposażani są również w bieliznę, która ma pomóc przetrwać im i czuć się komfortowo w każdych warunkach. Wykonane ze specjalnej tkaniny majtki, zapobiegającej rozwojowi bakterii nawet w przypadku noszenia ich przez kilka dni. Problem pojawia się jednak w przypadku żołnierek, które potrzebują również odpowiednich biustonoszy.

Biustonosz  Army Tactical Brassiere, jest nadal opracowywany w amerykańskiej armii. Jeśli zostanie on zatwierdzony, to będzie to pierwszy oficjalny biustonosz mundurowy, jaki armia zaoferowała swoim żołnierzom w całej historii USA. W biustonosze inwestuje również brytyjska armia. Źle dopasowane staniki sprawiają, że kobiety często fizycznie wypadały gorzej na testach. W związku z tym postanowiono, że rekrutki otrzymają całą serię staników szytych specjalnie dla nich. Zgodnie z wynikami badań u angielskich rekrutek, te które zostały zaopatrzone we właściwą bieliznę, poprawiły wynik swoich testów nawet o 57%!

Jakie biustonosze nosi się w polskiej armii?

,,Obecnie nie planujemy wprowadzenia biustonosza Army Tactical Brassiere, lub innego, dla żołnierzy - kobiet. Warto jednocześnie podkreślić, że kobietom żołnierzom zawodowym, jak i kobietom w akademii, szkole i uczelni wojskowej na bieliznę przysługuje ekwiwalent pieniężny. Mogą one samodzielnie wybierać odpowiednie dla nich modele, zgodne z indywidualnymi potrzebami." - odpowiedziało MON na nasze pytanie o to, czy wojsko planuje wprowadzenie biustonosz Army Tactical Brassiere lub innych tego typu do swojego asortymentu. Warto zauważyć, że wypowiedź odnosi się jedynie do chwili obecnej, więc nie można wykluczyć, że w przyszłości również polskie żołnierki otrzymają dedykowana serię biustonoszy.

Pułkownik o szybkim tempie wojny w Ukrainie. Wprost wyjaśnił, co to znaczy

QUIZ. Co znaczą te angielskie słowa? Zobacz, czy odpowiesz na podchwytliwe pytania!

Pytanie 1 z 10
Barrister to...
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze