Jacek Jaworek - Śląska Policja

i

Autor: slaska.policja.gov.pl Jacek Jaworek - Śląska Policja

JACEK JAWOREK - gdzie jest poszukiwany za potrójne zabójstwo w Borowcach? [RYSOPIS i ZDJECIA]

2021-07-16 5:47

Jacka Jaworka szuka policja w całym kraju! Mężczyzna podejrzany jest o dokonanie potrójnego zabójstwa w miejscowości Borowce na Śląsku. Poszukiwany może ukrywać się wszędzie. Bardzo prawdopodobne, że jest uzbrojony. Więcej informacji na ten temat w naszym artykule.

Tragedia w Borowcach - mąż, żona i syn zabici

Jacek Jaworek poszukiwany jest w związku z potrójnym morderstwem, którego miał się dopuścić w miejscowości Borowce pod Częstochową. Tragedia rozegrała się w domu 44-letniego brata poszukiwanego. Jaworek miał zastrzelić jego, jego żonę i 17-letniego syna. Śmierci uniknął drugi syn, 13-latek, któremu udało się ukryć przed zabójcą. Przyczyną miał być konflikt rodzinny. Z licznych informacji medialnych wynika, że mężczyzna mieszkał w domu brata od kilku miesięcy. Miał się tam zatrzymać na krótko, gdyż pracował za granicą, lecz wyjazd uniemożliwiła mu pandemia. Na jego zachowanie wpłynął też prawdopodobnie rozwód z żoną. Jak donosi Super Express, mężczyzna wcześniej chwalił się znajomym, że posiada broń i zamierza jej użyć, lecz później zdementowała to policja - mundurowi potwierdzili tylko groźby odnośnie rodziny. Od dnia popełnienia zbrodni trwają poszukiwania Jacka Jaworka. Nie wiadomo, gdzie może się ukrywać, lecz z całą pewnością jest ekstremalnie niebezpieczny i wciąż może posiadać broń.

Narkotyki przesyłał kurierem

Gdzie jest Jacek Jaworek? W poszukiwaniach bierze udział niemiecka policja

Poszukiwania Jacka Jaworka trwają od soboty, 10 lipca, kiedy to odkryto zbrodnię. W związku ze sprawą rozesłano nawet alert RCB. SMS ostrzegający o przestępcy trafił do mieszkańców trzech województw - świętokrzyskiego, śląskiego i łódzkiego. W tych rejonach prowadzone są też wzmożone poszukiwania. Przeszukano między innymi jeden z hoteli w Łodzi, w którym mógł się zatrzymać podejrzany, o czym informował Dziennik Łódzki.

W obławę na Jacka Jaworka zaangażowała się również niemiecka policja. W ramach międzynarodowej współpracy do Polski przyjechały funkcjonariuszki z Dolnej Saksonii wraz z psami tropiącymi. W poszukiwaniach bierze też udział policja konna i policyjne drony.

Jacek Jaworek - RYSOPIS

Na stronie śląskiej policji 10 lipca pojawił się rysopis poszukiwanego Jacka Jaworka. Wraz ze zdjęciami zamieszczamy go poniżej:

Poszukiwany to 52-letni Jacek Jaworek, mieszkaniec Częstochowy. Rysopis podejrzewanego:

  • tęgiej budowy ciała
  • wzrost około 170-180 cm
  • włosy krótkie jasne
  • twarz owalna.
  • Ubrany był prawdopodobnie w spodnie, dżinsy koloru granatowego, koszulkę z krótkim rękawem koloru granatowego, może posiadać przy sobie bluzę lub kurtkę koloru jasnego.

Wszystkie osoby, które znają aktualne miejsce pobytu poszukiwanego mężczyzny, mogące pomóc w ustaleniu jego miejsca pobytu, lub które mogą mieć istotne dla śledztwa informacje, proszone są o pilny kontakt z Komendą Miejską Policji w Częstochowie pod numerem telefonu 47 858 12 55 lub numerem alarmowym 112.

Przypominamy, że w razie spotkania poszukiwanego, należy zachować szczególną ostrożność i nie podejmować działań na własną rękę.