wesele ślub

i

Autor: pixabay.com

Ile pieniędzy do koperty na wesele 2022? Jaka kwota spełnia oczekiwania? Stawki ZASKAKUJĄ

2022-08-04 9:59

Ile dać do koperty na wesele w 2022 roku? To pytanie najczęściej zadają sobie goście zaproszeni na ślub. Jaka suma zadowoli nowożeńców przy wciąż galopującej inflacji? Okazuje się, że odpowiedź w tej kwestii nie jest jednoznaczna. Każdy z zaproszonych jest inaczej powiązany z panem i panną młodą: niektórzy są bliską rodziną, pozostali- bliskimi przyjaciółmi, jeszcze inni - trafiają na wesele przypadkiem jako osoba towarzysząca. Sprawdźcie poniżej, ile powinno się włożyć do koperty nowożeńcom i kto powinien to zrobić.

Wiosna i lato to idealny sezon na zorganizowanie wesela. Na szczęście, po ciężkich czasach pandemii koronawirusa, bez obaw można zrobić imprezę dla wielu osób i balować do białego rana. Pojawia się jednak pytanie i odwieczny problem dotyczący zakupu prezentów czy obdarowania nowożeńców pieniędzmi. Zdecydowanie bardziej popularną formą od dłuższego czasu jest włożenie odpowiedniej kwoty parze młodej do koperty, niż kupowanie symbolicznego podarku. Nieoficjalnie mówi się, że stanowi to dla nich dużą pomoc, chociażby dlatego, że właśnie wtedy zwraca im się część poniesionych kosztów za wesele. Na uwadze trzeba mieć też wciąż galopującą inflację, tak więc stawki jakie były, trzy lata temu mogą okazać się zdecydowanie za niskie. Ile powinno się w takim razie włożyć do koperty na wesele 2022, aby zachować klasę i nie wyjść na sknerę? Czy istnieją jakieś stałe stawki? 

Ile do koperty na wesele 2022? Stawki są dużo wyższe

Niewątpliwym jest, iż organizacja wesela to spore przedsięwzięcie i jednocześnie przeżycie dla pary młodej. Nie da się ukryć, że współcześnie koszty imprezy bardzo często zwalają z nóg. Wesele można zrobić za 5000 zł, za 50 000 zł albo znacznie więcej. Wszystko zależy od tego, ile osób znajdzie się na sali weselnej i jaki będzie standard wesela. Niestety, niektórzy nie patrzą realnie na całą sytuację i swój budżet: zdarza się, że nowożeńcy, aby spełnić oczekiwania rodziny i gości zaciągają nawet na tę okoliczność kredyt. Jedno jest jednak pewne: nawet jeżeli wszyscy goście włożą do koperty pieniądze parze młodej - koszty wesela nigdy w całości się nie zwrócą. Młoda para, która myśli inaczej, może być niemiło zaskoczona. Przyjęły się jednak określone stawki, które należy przyjąć przy obdarowywaniu nowożeńców. Teraz, w roku 2022 muszą być nieco wyższe. Spore znaczenie w wyborze kwoty, którą włożymy do weselnej koperty, ma pokrewieństwo z młodą parą.

Sprawdźcie poniżej w galerii, kto ile powinien dać do koperty nowożeńcom:

Sedno Sprawy - Michał Wójcik

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]!