Ile osób planuje bawić się w Sylwestra 2020/21? Takiego świętowania jeszcze nie było!

i

Autor: Canva.com Ile osób planuje bawić się w Sylwestra 2020/21? Takiego świętowania jeszcze nie było!

Ile osób planuje bawić się w Sylwestra 2020/21? Takiego świętowania jeszcze nie było! JEST TRAGICZNIE!

2020-12-30 9:39

Ile osób planuje bawić się w Sylwestra 2020/21? Takiego świętowania jeszcze nie było! Rok 2020 był trudny dla wszystkich. Te 12 miesięcy mijało wyjątkowo powoli, a Polacy uwięzieni w swoich domach marzyli już tylko o tym, by dobiegł końca. I doczekaliśmy się! W czwartek 31 grudnia o północy powitamy rok 2021. Nie będzie to jednak świętowanie, do jakiego jesteśmy przyzwyczajeni...

Ile osób planuje bawić się w Sylwestra 2020/21? Takiego świętowania jeszcze nie było! Jak wynika z badania przeprowadzonego przez Maison&Partners dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor: chętnych do hucznego pożegnania mijającego roku jest 26 proc., podczas gdy w 2019 r. bawiło się lub wyjeżdżało z tej okazji ponad 70 proc. osób! Co ósmy ankietowany (13 proc.) urządzi imprezę w swoich czterech ścianach, natomiast zgodnie z badaniem tylko 10% osób uda się na domówkę do znajomych, rodziny lub sąsiadów. To pierwsza taka sytuacja w historii od wielu, a może nawet bardzo wielu lat! Związana jest oczywiście z epidemią koronawirusa w Polsce. Rząd nie wprowadził twardego zakazu przemieszczania się w Sylwestra 2020/21, jednak zaleca wszystkim, pozostanie we własnych domach między godziną 19, a 6 rano następnego dnia. Wyjątkiem są oczywiście te osoby, które w nocy z 31 grudnia na 1 stycznia muszą pracować. Miasta odwołały również imprezy miejskie i zachęcają do wspólnej zabawy online. Apeluje się, by nie odpalać fajerwerków, które są przyczyną licznych wypadków, a co za tym idzie, ich ofiary będą musiały znaleźć się w szpitalach, które są już teraz przepełnione.

Ile osób planuje bawić się w Sylwestra 2020/21?

Warto podkreślić, że w 2019 roku, co dziesiąta osoba wybierała się do restauracji, klubu, kina czy teatru, by pożegnać stary rok. To tam odbywały się liczne maratony i imprezy. 31 grudnia nie będzie można również bawić się na organizowanych balach. 3,4 procent badanych w 2019 wybrało zabawę pod gołym niebem. Teraz jest to plan zaledwie dla 1 procenta badanych.

Tajemnicza akcja służb na Nowym Świecie

Ile wydamy na Sylwestra 2020/21?

W porównaniu z zeszłym rokiem nasze wydatki spadły prawie o jedna trzecią z 307 zł do 212 zł. Kupujemy mniej jedzenia, jak również rezygnujemy z wieczorowych kreacji. Panie nie zapisują się na makijaż czy do fryzjera. Co za tym idzie, to właśnie panie zaoszczędza w tym roku więcej: wydadzą średnio 177 zł, podczas gdy panowie 261 zł.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE