IKEA zamyka swój pierwszy sklep w Polsce

i

Autor: Canva IKEA zamyka swój pierwszy sklep w Polsce

IKEA zamyka jeden ze swoich sklepów! To już ostatnie tygodnie na zakupy w tym punkcie

2021-11-22 10:43

Już wkrótce zlikwidowany zostanie jeden ze sklepów w Warszawie. Obecnie w stolicy są trzy sklepy należące do sieci IKEA. Znajdują się one w Jankach, na Targówku oraz w centrum handlowym Blue City. To właśnie placówka w al. Jerozolimskich zostanie zamknięta. Kiedy dokładnie i dlaczego dowiecie się z artykułu.

Kiedy IKEA w Warszawie zostanie zamknięta?

Decyzja o zamknięciu tej placówki ma związek ze zmianą strategii szwedzkiej firmy. Zamknięcie punktu stacjonarnego nie oznacza jednak wycofywania się tej firmy z rynku polskiego. Sieć zamierza nadal inwestować w nowe miejsca i Punkty Odbioru Zamówień. Wprowadzenie tego rozwiązania to odpowiedź na zmieniające się potrzeby i wzrastające oczekiwania klientów.

IKEA w centrum handlowym przy al. Jerozolimskich w Warszawie to najmniejszy sklep szwedzkiej sieci – chociaż zajmował on, aż dwa piętra. Była to też pierwsza IKEA w kraju, która znajdowała się w centrum miasta, a nie na jego obrzeżach - jak pozostałe sklepy tej sieci. Punkt w Blue City został otwarty w październiku 2018 roku, w grudniu tego roku zostanie zamknięty.

Informacja o zamknięciu tego punktu pojawiła się zarówno na stronie internetowej IKEA, jak również na plakatach rozwieszonych na terenie Warszawy. Klienci maja ostatnią szansę, by zrobić zakupy w sklepie IKEA w Blue City. „My się wyprowadzamy. Ty korzystasz z okazji. Sklep IKEA w Blue City tylko do 12.12.2021 r.” taką informację można zobaczyć na plakatach umieszczonych na przystankach w pobliżu galerii. W komunikacie prasowym przedstawiciele IKEA poinformowali, że po zamknięciu placówki pracownicy sklepu z Blue City nie stracą zatrudnienia i otrzymają propozycję kontynuowania pracy w innych warszawskich placówkach IKEA.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Sonda
Czy zamknięcie tego sklepu to dobra decyzja?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE