HIMARS już w Ukrainie - jest pierwsze nagranie!

2022-06-25 11:45
HIMARS w Ukrainie
Autor: https://twitter.com/WarNewsPL1 / Fort Bragg flickr.com HIMARS w Ukrainie

Do Ukrainy dotarły amerykańskie systemy HIMARS. Nowoczesne baterie rakietowe to ogromne wsparcie dla wojsk walczących z rosyjskim najeźdźcą. W sieci pojawiło się nagranie pokazujące jeden z pierwszych ostrzałów przeprowadzonych za pomocą dostarczonej broni.

Systemy HIMARS działają już w Ukrainie. Mobility Artillery Rocket System to bateria artylerii rakietowej wysokiej mobilności - lekka, wieloprowadnicowa wyrzutnia rakiet zamontowana na podwoziu opancerzonej ciężarówki. Ostatnie wersje systemu są nowoczesne i bardzo skuteczne. Pozwolą one ukraińskiej artylerii na podwojenie zasięgu. Broniąca kraju armia dostały je w ramach amerykańskiego pakietu pomocy militarnej. W lipcu USA dostarczy kolejne cztery HIMARS. Tymczasem w sieci pojawiło się nagranie prawdopodobnie pierwszego użycia systemu przez Ukraińców. Wideo znajdziecie w dalszej części naszego artykułu.

Strażacy uratowali malutką sarenkę z siatki

Ukraiński ostrzał z HIMARS - wideo

Nagranie ma pokazywać pierwsze wykorzystanie systemu HIMARS przez stronę ukraińską. Ostrzał został przeprowadzony nocą w bliżej nieokreślonym miejscu. Wideo, które pierwszy raz pojawiło się na Telegramie, szybko zaczęto udostępniać w sieci.

Zełenski: "To wsparcie jest teraz ważniejsze niż kiedykolwiek"

Za dostarczenie systemów HIMARS do Ukrainy podziękował prezydent Wołodymyr Zełenski. Na Twitterze napisał: Jesteśmy wdzięczni prezydentowi Stanów Zjednoczonych i narodowi amerykańskiemu za decyzję o dostarczeniu Ukrainie kolejnego, wartego 450 mln. dol pakietu pomocy obronnej. To wsparcie, wliczając dodatkowe HIMARS, jest teraz ważniejsze niż kiedykolwiek. Wspólnym wysiłkiem oswobodzimy Ukrainę od rosyjskiego agresora!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze