pożar

i

Autor: Pixaby Zdjęcie poglądowe

Grecja: pożar na Peloponezie. Ewakuowano cztery wioski

2021-07-31 20:01

Grecka straż pożarna poinformowała w sobotę o pożarze w północno zachodniej części Półwyspu Peloponez w pobliżu miasta Patras. Nakazano ewakuację czterech wiosek. Z ogniem walczy blisko stu strażaków przy wsparciu z powietrza. Okoliczne szpitale postawiono w stan gotowości.

W stan alertu postawiono też straż przybrzeżną na wypadek, gdyby trzeba było ewakuować z plaż osoby duszące się na skutek dymu i unoszącego się powietrzu popiołu.

Pobliska autostrada i most łączący Peloponez z lądem zostały zamknięte - podała grecka agencja ANA.

Dwa samochody zderzyły się na skrzyżowaniu we Wrocławiu

Od piątku przez Grecję przechodzi kolejna fala upałów, temperatura sięga 42-44 stopni Celsjusza, co potęguje ryzyko kolejnych pożarów.

We wtorek doszło do pożaru lasu na północnych przedmieściach Aten. Tydzień wcześniej setki strażaków walczyły przez dwa dni z ogromnym pożarem w górach Gerania.

Greckie lasy co roku dotykają susze, zwiększające ryzyko wystąpienia pożarów. W lipcu 2018 roku 102 osoby zginęły w pożarze lasów na przedmieściach Aten i był to najtragiczniejszy bilans ofiar pożarów w Grecji.

Quiz. Najważniejsze wydarzenia w Polsce po 2000 roku. Pamiętasz je?

Pytanie 1 z 15
Papież Jan Paweł II zmarł w 2005 roku. Pamiętasz w jaki dzień?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE