Granice Polski z obwodem kaliningradzkim i Białorusią zostaną zamknięte? Szef MSWiA: rozważamy różne scenariusze

i

Autor: MSWiA Granice Polski z obwodem kaliningradzkim i Białorusią zostaną zamknięte? Szef MSWiA: "rozważamy różne scenariusze"

Granice Polski z Rosją i Białorusią ZOSTANĄ ZAMKNIĘTE? Szef MSWiA: "rozważamy różne scenariusze"

2022-02-24 14:06

Bacznie przyglądamy się sytuacji na naszych granicach z Rosją i Białorusią; rozważamy różne scenariusze - powiedział w czwartek (24 lutego) szef MSWiA Mariusz Kamiński zapytany, czy rząd rozważa zamknięcie tych granic.

Minister spraw wewnętrznych i administracji o ewentualne zamknięcie granic Polski z obwodem kaliningradzkim i Białorusią wobec ataku Rosji na Ukrainę pytany był na konferencji w resorcie.

- Rozważamy różne scenariusze. Będziemy przyglądali się temu, co dzieje się na naszych granicach, również z Białorusią i również na granicy rosyjskiej - powiedział Kamiński.

Zapewnił, że "w odpowiednim momencie, jeśli będzie taka potrzeba", poinformuje opinię publiczną, jakie decyzje zapadną w tej sprawie.

- Bardzo bacznie przyglądamy się, co się tam dzieje - podkreślił minister.

Wojna na Ukrainie
Sonda
Obawiasz się tego, że Rosja zaatakuje również Polskę?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE