GALERIE HANDLOWE otwarte. Jakie obostrzenia w galeriach handlowych? 27.05.

2021-05-21 7:27
Kiedy galerie handlowe zostaną otwarte?
Autor: Pixabay.com

Kiedy otwarcie galerii handlowych? To pytanie zadawali sobie nie tylko klienci, ale również przedsiębiorcy. Obecnie obowiązujące obostrzenia nakazują niemal całkowite zamknięcie galerii. Jak długo jeszcze będą w mocy? Kiedy nastąpi ich poluzowanie? W środę, 28 kwietnia, rząd ogłosił luzowanie obostrzeń. Wiemy, kiedy galerie handlowe zostaną otwarte.

Kiedy otwarcie galerii handlowych?

Galerie handlowe zostaną otwarte od 4 maja! Taka decyzja rządu została ogłoszona podczas środowej konferencji prasowej! To decyzja, na którą czekało wiele osób.

Od wprowadzenia ogólnopolskich obostrzeń, 27 marca, galerie handlowe w Polsce zostały niemal całkowicie zamknięte. Działać mogły w nich jedynie sklepy spożywcze, apteki i drogerie, salony prasowe, księgarnie, sklepy zoologiczne i z artykułami budowlanymi (sklepy meblowe i budowlane o powierzchni powyżej 2 000 m2 zostają zamknięte). Początkowo, obostrzenia miały obowiązywać do 9 kwietnia. Wkrótce jednak, czas ten został wydłużony. Wszystkie obostrzenia pozostawały w mocy do niedzieli, 18 kwietnia.

W środę, 14 kwietnia, Adam Niedzielski - minister zdrowia - ogłosił decyzję w sprawie kolejnych obostrzeń. Wszystkie obostrzenia zostały przedłużone do 25 kwietnia.

Podczas konferencji prasowej 21 kwietnia, minister Adam Niedzielski poinformował o zdjęciu części obostrzeń w niektórych województwach - tam gdzie wskaźnik nowych zakażeń nie jest wysoki.

Jednak zdejmowanie obostrzeń dotyczyć miało tylko nauczania hybrydowego w klasach I-III i działania salonów kosmetycznych i fryzjerskich. Na decyzje dotyczące galerii handlowych, trzeba będzie poczekać do przyszłego tygodnia. Galerie handlowe pozostawały nadal zamknięte.

W poniedziałek, 26 kwietnia, minister Niedzielski dał nadzieję wszystkim tym, którzy czekają na otwarcie galerii handlowych. Zapowiedział, że jeszcze w tym tygodniu, rząd przedstawi harmonogram luzowania obostrzeń w maju. Według zapowiedzi ministra, ma ono dotyczyć wielu branż i sektorów gospodarki.

Podczas środowej (28 kwietnia) konferencji prasowej, wreszcie ogłoszona została decyzja, na którą czekało wielu. Galerie handlowe zostaną otwarte już 4 maja!

Obostrzenia w galeriach handlowych

Galerie handlowe zostaną otwarte 4 maja.

Zaraz po majówce, zostaną otwarte sklepy budowlane, meblowe, galerie handlowe. Będą mogły funkcjonować w ścisłym reżimie sanitarnym. Obowiązywać będzie także limit osób – max. 1 os. na 15 m2. 

Tak od środka wygląda walka z koronawirusem. Pacjentka opowiada o dramacie w szpitalu
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze