Kiedy galerie handlowe zostaną otwarte?

i

Autor: Pixabay.com

GALERIE HANDLOWE otwarte. Jakie obostrzenia w galeriach handlowych? 27.05.

2021-05-21 7:27

Kiedy otwarcie galerii handlowych? To pytanie zadawali sobie nie tylko klienci, ale również przedsiębiorcy. Obecnie obowiązujące obostrzenia nakazują niemal całkowite zamknięcie galerii. Jak długo jeszcze będą w mocy? Kiedy nastąpi ich poluzowanie? W środę, 28 kwietnia, rząd ogłosił luzowanie obostrzeń. Wiemy, kiedy galerie handlowe zostaną otwarte.

Kiedy otwarcie galerii handlowych?

Galerie handlowe zostaną otwarte od 4 maja! Taka decyzja rządu została ogłoszona podczas środowej konferencji prasowej! To decyzja, na którą czekało wiele osób.

Od wprowadzenia ogólnopolskich obostrzeń, 27 marca, galerie handlowe w Polsce zostały niemal całkowicie zamknięte. Działać mogły w nich jedynie sklepy spożywcze, apteki i drogerie, salony prasowe, księgarnie, sklepy zoologiczne i z artykułami budowlanymi (sklepy meblowe i budowlane o powierzchni powyżej 2 000 m2 zostają zamknięte). Początkowo, obostrzenia miały obowiązywać do 9 kwietnia. Wkrótce jednak, czas ten został wydłużony. Wszystkie obostrzenia pozostawały w mocy do niedzieli, 18 kwietnia.

W środę, 14 kwietnia, Adam Niedzielski - minister zdrowia - ogłosił decyzję w sprawie kolejnych obostrzeń. Wszystkie obostrzenia zostały przedłużone do 25 kwietnia.

Podczas konferencji prasowej 21 kwietnia, minister Adam Niedzielski poinformował o zdjęciu części obostrzeń w niektórych województwach - tam gdzie wskaźnik nowych zakażeń nie jest wysoki.

Jednak zdejmowanie obostrzeń dotyczyć miało tylko nauczania hybrydowego w klasach I-III i działania salonów kosmetycznych i fryzjerskich. Na decyzje dotyczące galerii handlowych, trzeba będzie poczekać do przyszłego tygodnia. Galerie handlowe pozostawały nadal zamknięte.

W poniedziałek, 26 kwietnia, minister Niedzielski dał nadzieję wszystkim tym, którzy czekają na otwarcie galerii handlowych. Zapowiedział, że jeszcze w tym tygodniu, rząd przedstawi harmonogram luzowania obostrzeń w maju. Według zapowiedzi ministra, ma ono dotyczyć wielu branż i sektorów gospodarki.

Podczas środowej (28 kwietnia) konferencji prasowej, wreszcie ogłoszona została decyzja, na którą czekało wielu. Galerie handlowe zostaną otwarte już 4 maja!

Obostrzenia w galeriach handlowych

Galerie handlowe zostaną otwarte 4 maja.

Zaraz po majówce, zostaną otwarte sklepy budowlane, meblowe, galerie handlowe. Będą mogły funkcjonować w ścisłym reżimie sanitarnym. Obowiązywać będzie także limit osób – max. 1 os. na 15 m2. 

Tak od środka wygląda walka z koronawirusem. Pacjentka opowiada o dramacie w szpitalu