FATALNE WARUNKI do jazdy! Lokalnie może być ślisko, opady śniegu, deszczu i mgła!

2021-03-21 8:29
Śnieg Poznań / marzec 2021
Autor: Dominik Rutkowski / Radio Eska Śnieg Poznań / marzec 2021

Lokalnie na drogach może być ślisko, a w niektórych rejonach kraju jazdę utrudniają opady śniegu, deszczu i mgła – ostrzegła w niedzielę Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Na drogach krajowych pracuje 191 pojazdów do zimowego utrzymania dróg. Przeczytajcie więcej na naszej stronie internetowej.

GDDKiA poinformowała w niedzielę rano, że wszystkie drogi krajowe są przejezdne, ale w niektórych rejonach kraju jazdę utrudniają warunki atmosferyczne. Lokalnie może być ślisko w województwie warmińsko-mazurskim na dk 65 (odc. Prostki – Gołdap), dk 16 (odc. Orzysz – do granicy z woj. podlaskim), dk 63 (odc. Orzysz – Turowo Duże) i dk 58 (odc. Ruciane Nida – Świdry). Lokalnie ślisko może być także w województwie podlaskim na dk 8/S61 (odc. Augustów - Budzisko).

Opady śniegu występują na terenie województw: podlaskiego, kujawsko-pomorskiego, łódzkiego, warmińsko-mazurskiego, wielkopolskiego, zachodniopomorskiego, mazowieckiego i dolnośląskiego. Deszcz pada natomiast w województwach: pomorskim, warmińsko-mazurskiego, zachodniopomorskiego i lubuskim. Mgła występuje zaś w Małopolsce.

Akcja "Daj włos" w Starachowicach

W związku z warunkami na drogach GDDKiA zaapelowała do kierowców o ostrożną jazdę.

Dodała, że w dzień jedynie na Podkarpaciu zachmurzenie umiarkowane i na ogół bez opadów, na pozostałym obszarze zachmurzenie duże i miejscami opady: na północy i zachodzie deszczu i deszczu ze śniegiem, poza tym opady śniegu i śniegiem z deszczem. Lokalnie możliwe opady marznące. W Sudetach i Kotlinie Kłodzkiej opady śniegu okresami o umiarkowanym natężeniu. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej do 4 cm na przeważającym obszarze kraju, do 5 cm na południu i do 9 cm na południu Dolnego Śląska.

Temperatura maksymalna od -1 st. C na wschodzie kraju i w rejonach podgórskich, około 3-5 st. C na przeważającym obszarze, do 7 st. C na północnym zachodzie. Wiatr umiarkowany, na północy dość silny, w porywach do 55 km/h, w górach do 60 km/h, z kierunków zachodnich. W rejonach opadów śniegu wiatr może powodować zawieje i zamiecie śnieżne

podała GDDKiA.

QUIZ Najsławniejsi Polacy w historii. Wstyd ich nie znać

Pytanie 1 z 15
Z którym z tych bokserów nigdy nie zmierzył się Andrzej Gołota?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze