EURO 2021: POLSKA nie zagra w tym mieście - to już pewne!

2021-04-22 9:44
EURO 2021: POLSKA nie zagra w tym mieście - to już pewne!
Autor: Marco Verch Professional Photographer flickr.com EURO 2021

Ciąg dalszy organizacyjnego chaosu wokół Euro 2021. UEFA potwierdziła informację o skreśleniu kolejnego miasta, w którym planowano rozgrywki mistrzostw. Miał się tam odbyć również mecz reprezentacji Polski! Z naszego artykułu dowiecie się, gdzie nie zagrają Polacy na Euro 2021

EURO 2021 - Polska reprezentacja nie zagra w jednym z miast, w którym wcześniej wyznaczono spotkanie w ramach fazy grupowej. To kolejne organizacyjne zawirowanie przed Mistrzostwami Europy w piłce nożnej. Niedawno dowiedzieliśmy się, że z udziału w Euro 2021 rezygnuje Dublin, gdzie miały się odbyć dwa mecze z udziałem Biało-Czerwonych: Polska - Słowacja 14.06 i Polska - Szwecja 23.06. Nowych lokalizacji tych spotkań jeszcze nie wybrano, a już potwierdzono wykreślenie kolejnego miasta-organizatora EURO 2021. Chodzi o Bilbao, gdzie planowano spotkanie Polska - Hiszpania 19.06. Decyzję podjęła UEFA, motywując ją trudną sytuacją epidemiologiczną w mieście. Władze Bilbao wydają się być jednak niezadowolone z wykluczenia. Co to oznacza dla piłkarskiej reprezentacji Polski? Warto zadać pytanie, gdzie zagrają Biało-Czerwoni.

Marchew – dlaczego warto jeść marchewkę?

Gdzie będzie mecz Polska - Hiszpania?

Spotkania w Bilbao miały zostać rozegrane na stadionie San Mames. Oprócz meczu Polska - Hiszpania 19.06, planowano tam również starcie Hiszpania - Szwecja i Hiszpania - Słowacja. Stadion miał też być areną zmagań jednego ze spotkań 1/8 finałów. W środę wieczorem Bilbao powiadomiło jednak kibiców o decyzji UEFA. Na Twitterze miasta ustalenia federacji nazwano "jednostronnymi".

UEFA ogłosiła dziś swoją jednostronną decyzję o usunięciu stadionu SanMames z Mistrzostw Europy 2020.

Jakie miasto mogłoby zastąpić Bilbao? Nieoficjalnie mówi się o tym, że nowym miastem-gospodarzem mogłaby zostać Sewilla. Wówczas spotkania odbywałyby się na stadionie Ramon Sanchez Pizjuan. Przypomnijmy, że rozpoczęcie Euro 2021 zaplanowano na 11 czerwca.

Sonda
Czy Polska wygra EURO 2021?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze