EURO 2021: POLSKA nie zagra w tym mieście - to już pewne!

i

Autor: Marco Verch Professional Photographer flickr.com EURO 2021

EURO 2021: POLSKA nie zagra w tym mieście - to już pewne!

2021-04-22 9:44

Ciąg dalszy organizacyjnego chaosu wokół Euro 2021. UEFA potwierdziła informację o skreśleniu kolejnego miasta, w którym planowano rozgrywki mistrzostw. Miał się tam odbyć również mecz reprezentacji Polski! Z naszego artykułu dowiecie się, gdzie nie zagrają Polacy na Euro 2021

EURO 2021 - Polska reprezentacja nie zagra w jednym z miast, w którym wcześniej wyznaczono spotkanie w ramach fazy grupowej. To kolejne organizacyjne zawirowanie przed Mistrzostwami Europy w piłce nożnej. Niedawno dowiedzieliśmy się, że z udziału w Euro 2021 rezygnuje Dublin, gdzie miały się odbyć dwa mecze z udziałem Biało-Czerwonych: Polska - Słowacja 14.06 i Polska - Szwecja 23.06. Nowych lokalizacji tych spotkań jeszcze nie wybrano, a już potwierdzono wykreślenie kolejnego miasta-organizatora EURO 2021. Chodzi o Bilbao, gdzie planowano spotkanie Polska - Hiszpania 19.06. Decyzję podjęła UEFA, motywując ją trudną sytuacją epidemiologiczną w mieście. Władze Bilbao wydają się być jednak niezadowolone z wykluczenia. Co to oznacza dla piłkarskiej reprezentacji Polski? Warto zadać pytanie, gdzie zagrają Biało-Czerwoni.

Gdzie będzie mecz Polska - Hiszpania?

Spotkania w Bilbao miały zostać rozegrane na stadionie San Mames. Oprócz meczu Polska - Hiszpania 19.06, planowano tam również starcie Hiszpania - Szwecja i Hiszpania - Słowacja. Stadion miał też być areną zmagań jednego ze spotkań 1/8 finałów. W środę wieczorem Bilbao powiadomiło jednak kibiców o decyzji UEFA. Na Twitterze miasta ustalenia federacji nazwano "jednostronnymi".

UEFA ogłosiła dziś swoją jednostronną decyzję o usunięciu stadionu SanMames z Mistrzostw Europy 2020.

Marchew – dlaczego warto jeść marchewkę?
Sonda
Czy Polska wygra EURO 2021?

Jakie miasto mogłoby zastąpić Bilbao? Nieoficjalnie mówi się o tym, że nowym miastem-gospodarzem mogłaby zostać Sewilla. Wówczas spotkania odbywałyby się na stadionie Ramon Sanchez Pizjuan. Przypomnijmy, że rozpoczęcie Euro 2021 zaplanowano na 11 czerwca.