Egzamin ósmoklasisty 2021: Są PRZECIEKI arkuszy CKE? Co ma się pojawić na egzaminie?

i

Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

Egzamin ósmoklasisty 2021: Są PRZECIEKI arkuszy CKE? Co ma się pojawić na egzaminie?

2021-05-24 11:46

Egzamin ósmoklasisty 2021: Są PRZECIEKI arkuszy CKE? Co ma się pojawić na egzaminie? Już 25 maja rozpocznie się egzamin ósmoklasisty z języka polskiego 2021. Jego specjalne wytyczne zostały przygotowane przez Centralną Komisję Egzaminacyjną i Ministerstwo Edukacji i Nauki, a zatwierdzone przez Główny Inspektorat Sanitarny. Uważać należy nie tylko na koronawirusa. W sieci pojawiły się już informacje o możliwych przeciekach arkuszy CKE!

Spis treści

  1. Egzamin ósmoklasisty 2021: wyciekły arkusze CKE?
  2. Egzamin ósmoklasisty 2021: są PRZECIEKI arkuszy CKE?
  3. Egzamin ósmoklasisty 2021: wytyczne CKE i Ministerstwa Edukacji

Egzamin ósmoklasisty 2021: Są PRZECIEKI arkuszy CKE? Co ma się pojawić na egzaminie? Egzamin ósmoklasisty sprawdza wiedzę uczniów w ‎w podstawie programowej kształcenia ogólnego dla klas I–VIII. Jego zadaniem jest zweryfikowanie postępów w nauce tego, w jakim stopniu opanowali wiadomości i nabyli umiejętności z takich przedmiotów jak język polski, matematyka i język obcy.  Jest on szczególnie istotny, ponieważ wyniki brane są pod uwagę, przy rekrutacji do szkół ponadpodstawowych. We wtorek 25 maja uczniowie zasiądą do egzaminu z języka polskiego. Co będzie na egzaminie ósmoklasisty 2021? Wielu z nich chciałoby wiedzieć to dużo wcześnie w obawie przed otrzymaniem zbyt małej liczby punktów, co może przekreślić marzenia o wybranej przez nich szkole. Na początku maja w internecie pojawiły się przecieki z języka polskiego podczas egzaminu maturalnego. Czy taka sytuacja może przytrafić się i tym razem? Czy wyciekły arkusze CKE z języka polskiego na egzamin ósmoklasisty 2021?

Awantura na Paluchu! Wolontariusze odsunięci od procedury adopcyjnej?

Egzamin ósmoklasisty 2021: wyciekły arkusze CKE?

Informacja o przeciekach z egzaminów pojawia się każdego roku, zazwyczaj na kilka godzin przed rozpoczęciem jednego z testów. Niestety, w większości przypadków to ,,robota" oszustów. By otrzymać dostęp do takich informacji, w sieci trzeba zapłacić niemałe pieniądze. Czasem jednak zdarza się, że ktoś faktycznie wejdzie w posiadanie informacji, które dotyczą egzaminu i dzieli się nimi w sieci. Jest to jednak działanie niezgodne z prawem i każdy taki przypadek zostaje zgłoszony policji i rozpatrzony nawet przez sąd!

Egzamin ósmoklasisty 2021: są PRZECIEKI arkuszy CKE?

Obecnie w sieci pojawiają się informacje o przeciekach, żaden jednak nie wydaje się nawet zbliżonym do oczekiwań. Czy faktycznie ktoś wszedł we wcześniejsze posiadanie arkuszy, dowiemy się dopiero we wtorek po zakończeniu egzaminu.

Egzamin ósmoklasisty 2021: wytyczne CKE i Ministerstwa Edukacji

CKE przypomina, że na egzamin może przyjść wyłącznie osoba bez objawów chorobowych kompatybilnych z objawami COVID-19. Obowiązuje to nie tylko uczniów, lecz również pracowników szkoły. Ponadto na teren szkoły mogą wejść wyłącznie osoby z zakrytymi ustami i nosem. Jest jednak pewien wyjątek! Członek zespołu nadzorującego może poprosić zdającego o odsłonięcie twarzy w celu zweryfikowania jego tożsamości.