Dzień Świętego Patryka 2021. Co to za święto? Kiedy wypada Dzień Świętego Patryka?

i

Autor: Pixaby Dzień Świętego Patryka 2021. Co to za święto? Kiedy wypada Dzień Świętego Patryka?

Dzień Świętego Patryka 2021. Co to za święto? Kiedy wypada Dzień Świętego Patryka?

2021-03-17 8:21

Dzień Świętego Patryka 2021. Kiedy wypada? Dzień Świętego Patryka obchodzimy co roku w marcu. To jeden z najbardziej radosnych, a przede wszystkim zielonych dni w roku! Kim był święty Patryk? Z czym związane jest to święto? Kiedy dokładnie obchodzimy Dzień Świętego Patryka? Sprawdźcie w naszym materiale!

Spis treści

  1. Dzień Świętego Patryka 2021. Kiedy wypada?
  2. Dzień Świętego Patryka 2021. Co to za święto?
  3. Jak obchodzony jest Dzień Świętego Patryka?

Dzień Świętego Patryka 2021. Kiedy wypada?

Na Dzień Świętego Patryka czeka wiele osób. To bardzo radosne święto! Kiedy obchodzimy Dzień Świętego Patryka? Obchodzony jest on zawsze 17 marca. W tym roku wypada on w środę.

Najważniejszym atrybutem związany z Dniem Świętego Patryka jest oczywiście koniczyna, tzw. "shamrock", czyli symbol Irlandii.

Raport z Anteny 16.03

Dzień Świętego Patryka 2021. Co to za święto?

Święty Patryk urodził się najprawdopodobniej w 385 roku w Brytanii. Według zapisków w wieku 16 lat porwano go, a następnie przewieziono do Irlandii. Tam zajmował się wypasem owiec. Jak podaje legenda, natchnął go Bóg, dzięki czemu po 4 latach uciekł z wyspy. Święty Patryk miał też nawrócić pogańską Irlandię na chrześcijaństwo. W trakcie swojej 40-letnie działalności wykonał mnóstwo cudów. Święty Patryk zmarł 17 marca 461 roku. Właśnie dlatego Irlandczycy świętują tego dnia.

Jak obchodzony jest Dzień Świętego Patryka?

W Irlandii Dzień Świętego Patryka jest wolnym od pracy. Odbywają się liczne parady na ulicach. Ludzie przebierają się w zielone stroje. W Dzień Świętego Patryka wiele osób raczy się też Guinnessem. Niestety w tym roku z pewnością nie będzie hucznego świętowania. Ze względu na pandemię koronawirusa Dzień Świętego Patryka większość osób spędzi w domu, bo imprezy zostały odwołane.

Byłeś kiedyś nad polskim morzem? Ten quiz jest dla ciebie

Pytanie 1 z 10
W którym mieście znajduje się najsłynniejsze molo?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE