Dzień Mężczyzn 2021

i

Autor: Pixabay Dzień Mężczyzn już 10 marca. Wyślij życzenia

Dzień Mężczyzn 2021. Życzenia, wierszyki, zabawne SMS-y z okazji święta mężczyzn

2021-03-08 13:40

Na początku marca świętują nie tylko panie, ale także mężczyźni! Kiedy przypada Dzień Mężczyzn? Zawsze 10 marca. W 2021 r. święto to obchodzić będziemy w środę. Nie masz czasu na wymyślanie życzeń lub szukasz czegoś wyjątkowego? Spieszymy z pomocą! Kliknij w galerię i zobacz życzenia na Dzień Mężczyzn. Na pewno sprawisz im przyjemność!

Spis treści

  1. Kiedy obchodzimy Dzień Mężczyzn?
  2. Dzień Mężczyzn a Dzień Chłopaka. Czy to jest to samo święto? Jaka jest różnica?

Dzień Mężczyzn przypada dwa dni po Dniu Kobiet, czyli 10 marca. Nie wiesz, jakie życzenia złożyć? Podpowiadamy. KLIKNIJ W GALERIĘ I ZOBACZ ŻYCZENIA NA DZIEŃ MĘŻCZYZN >>>

Kiedy obchodzimy Dzień Mężczyzn?

W Polsce Dzień Mężczyzn obchodzimy 10 marca. Tego dnia w Kościele katolickim przypada wspomnienie czterdziestu męczenników z Sebasty.

Na świecie Międzynarodowy Dzień Mężczyzn przypada natomiast 19 listopada. Obchody te przy wsparciu Organizacji Narodów Zjednoczonych zapoczątkowano w 1999 r. w Trynidadzie i Tobago. Tego dnia promuje się zdrowe wzorce męskości oraz zwraca szczególną uwagę m.in. na występujące u mężczyzn problemy:

  • rosnącej liczby samobójstw,
  • zaburzeń psychicznych,
  • toksycznej męskości.

Dzień Mężczyzn a Dzień Chłopaka. Czy to jest to samo święto? Jaka jest różnica?

Dzień Mężczyzn obchodzony jest w Polsce 10 marca. To święto głównie dorosłych panów.

Dzień Chłopaka natomiast przypada 30 września. Obchodzą go nastolatkowie, ale zdarza się, że świętują także dorośli mężczyźni.

Czekoladowe cuda na Dzień Kobiet