Dzień Mężczyzn 2021. Kiedy wypada? Czym różni się od Dnia Chłopaka?

2021-03-08 12:27

Kiedy wypada Dzień Mężczyzn 2021? W Polsce Dzień Mężczyzn nie jest tak popularny jak Dzień Kobiet i nie istnieje tradycja jego obchodzenia. Mimo wszystko to doskonała okazja, by docenić mężów, partnerów, ukochanych czy przyjaciół i wręczyć im drobny upominek lub złożyć życzenia. Kiedy w Polsce wypada Dzień Mężczyzn? Skąd wzięło się to święto? Czym różni się od Dnia Chłopaka? Tego dowiesz się w naszym artykule. Szczegóły poniżej.

  • Dzień Mężczyzn 2021 - kiedy wypada?
  • Dzień Mężczyzn - skąd wzięło się to święto?
  • Dzień Mężczyzny a Dzień Chłopaka - czym się różnią?
  • Więcej informacji szukajcie na stronie głównej eska.pl w zakładce Wiadomości!

Kiedy wypada Dzień Mężczyzn 2021? Marzec to miesiąc, w którym swoje święto obchodzą nie tylko kobiety, ale również mężczyźni. Dzień Mężczyzn obchodzony jest w Polsce 10 marca - w tym roku w środę. Termin ten nie jest przypadkowy. Obchody Dnia Mężczyzn 10 marca są związane ze wspomnieniem 40 Świętych Męczenników z Sebasty, rzymskich legionistów skazanych na śmierć za odmowę wyrzeczenia się chrześcijaństwa w 320 roku.

Dzień Mężczyzn - skąd wzięło się to święto?

Dzień Mężczyzn został zapoczątkowany w Trynidadzie i Tobago 19 marca 1999 roku przy wsparciu Organizacji Narodów Zjednoczonych. Ingeborg Breines, przemawiająca w imieniu UNESCO, uznała, że to dobra inicjatywa, która symbolizuje równowagę płci.

CZYTAJ TEŻ: DZIEŃ KOBIET na świecie: W jednych krajach wolne od pracy, w innych - święto zabronione

Na świecie Międzynarodowy Dzień Mężczyzn obchodzony jest oficjalnie 19 listopada. Jednak w różnych krajach można spotkać się z takimi terminami obchodów jak: 23 lutego (m.in. Rosja, Białoruś), 9 marca (Rumunia), 16 marca (Bułgaria), 15 lipca (Brazylia), 9 września (Norwegia). W Polsce Dzień Mężczyzn dopiero zaczyna zyskiwać na popularności i tak jak już wspomnieliśmy - obchodzony jest 10 marca.

Zobacz najzabawniejsze memy na Dzień Mężczyzn:

Raport z anteny 26.02, godz.10

Dzień Mężczyzn a Dzień Chłopaka - czym się różnią?

W Polsce oprócz Dnia Mężczyzn obchodzi się również Dzień Chłopaka. Czym się różnią? Dzień Chłopaka jest popularniejszym świętem. Wypada 30 września, a nie tak jak Dzień Mężczyzn - 10 marca. Ponadto Dzień Chłopaka dotyczy przede wszystkim nastolatków, a Dzień Mężczyzn dorosłych panów. Co nie oznacza, że należy tego ściśle przestrzegać. Nic nie stoi na przeszkodzie, by nastolatkowie obchodzili swoje święto w Dniu Mężczyzn, a dorośli panowie w Dniu Chłopaka.

Sonda
Dzień Mężczyzn czy Dzień Chłopaka. Które święto obchodzisz?