W PRZEDSZKOLU dzieci odgrywają sceny z Squid Game. Nauczyciele apelują do rodziców!

i

Autor: Chetraruc

Dzieci w PRZEDSZKOLU odgrywały sceny z "Squid Game". Nauczyciele apelują do rodziców!

2021-11-03 12:38

Nauczyciele apelują do rodziców! Chodzi o popularny w ostatnim czasie serial „Squid Game”. Według nich w szkołach i nawet przedszkolach pojawiają się akty agresji. Dyrekcje wysyłają do rodziców pisma z ostrzeżeniem, ponieważ dzieci coraz częściej odgrywają sceny z serialu. To niekoniecznie dobrze wpływa na ich zdrowie. Jedna z lokalnych gazet podaje przykład takiej „zabawy”.

W przedszkolu w Pinneberg dzieci odgrywały sceny z serialu Netflixa "Squid Game". W szkole w Berlinie wzorujące się na serialu dzieci poturbowały kolegę. Serial dotarł na podwórka szkolne Bawarii i Berlina. Nauczyciele apelują, by rodzice nie pozwalali dzieciom go oglądać. Dyrekcja przedszkola w Pinneberg wysłała do rodziców list ostrzegawczy. Twierdzi, że serial jest "brutalny, gloryfikuje przemoc i jest szczególnie niepokojący dla dzieci". Serial, który jest dozwolony od lat 16, może wywołać problemy psychologiczne, a także koszmary i lęki. "Dlatego nasz pilny apel: nie pozwólcie swoim dzieciom oglądać tego serialu, nawet, jeśli przy tym jesteście". Według informacji stacji NDR, dzieci w szkołach w Lubece i Kilonii również odgrywały sceny z "Squid Game".

CZYTAJ TAKŻE: Chcą kontrolować czaty i WSZYSTKIE rozmowy. Wiadomości będą skanowane i wysyłane policji!

Dzieci odgrywają sceny z "Squid Game"

Dziennik "Berliner Morgenpost" opisuje sytuację z jednej z berlińskich szkół podstawowych w dzielnicy Spandau, gdzie nauczycielka przyłapała grupę trzecioklasistów na szkolnym podwórku na odtwarzaniu serialu. Gdy jedno z dzieci „przegrało” w grze, pozostałe rzuciły się na nie i wskoczyły mu na głowę. Chłopiec znosił to, bo była to część gry. Miał szczęście i wyszedł z tego tylko z siniakami.

- Natychmiast poinformowałam komitet rodzicielski i napisałam list z ostrzeżeniem - powiedziała gazecie dyrektorka szkoły. Omówiła tę kwestię z innymi dyrektorami szkół. - Problem ten występuje obecnie w bardzo wielu szkołach podstawowych w Berlinie - twierdzi. Jak podkreśla, odbyła również rozmowy z rodzicami dzieci, których dotyczyła sprawa. - Niektórzy nie mieli żadnych problemów z potwierdzeniem, że oglądają serial razem ze swymi dziećmi - podkreśliła pedagog.

Serial Netflixa "Squid Game" dotarł także na bawarskie podwórka szkolne. Według Bawarskiego Urzędu Kryminalnego w co najmniej trzech szkołach podstawowych i średnich pojawiły się "wizytówki" przypominające zaproszenia do gry z serialu - pisze na swym portalu tygodnik "Zeit".

Dzieci odgrywają sceny z "Squid Game". Ten problem narasta

Cytowany przez dziennik "Bild" minister edukacji Bawarii Michael Piazolo stwierdził: Z niepokojem obserwuję to, że niektórzy uczniowie odtwarzają na szkolnych podwórkach serial „Squid game”. Na przemoc nie ma miejsca w naszych szkołach.

Lekarz z oddziału psychiatrii dzieci i młodzieży w Vorwerker Diakonie w Lubece Oliver Soyka powiedział portalowi NDR: - Uważam, że oglądanie przez dzieci seriali takich jak „Squid Game” budzi uzasadnione wątpliwości. Ponieważ to, co widzą, przenika do ich wewnętrznego świata przeżyć. Dziecko odbiera wtedy przemoc w filmie jako prawdziwą przemoc. Dzieci mogą mieć koszmary lub rozwijać lęki.

Serial "Squid Game" jest obecnie bardzo popularny i z pewnością nie można całkowicie zapobiec kontaktowi dzieci z takimi rzeczami. - Jednak rodzice mają obowiązek opieki, co oznacza, że muszą ustalić pewne zasady. Ale zbyt często tego nie robią. Tak jak zabraniamy naszym dzieciom picia alkoholu czy palenia papierosów, tak samo powinniśmy ustalić limity korzystania z mediów - mówi Oliver Soyka.

Zapomniane polskie hity. Kiedyś słuchał ich każdy