Donald Trump apeluje do narodu. ' Emocje sięgają zenitu ale teraz trzeba je ostudzić'

2021-01-08 7:13
Trump nie opuści Białego Domu?
Autor: AP Trump nie opuści Białego Domu?

Donald Trump apeluje do narodu. ' Emocje sięgają zenitu ale teraz trzeba je ostudzić'. Potępia tych którzy złamali prawo i apeluje o spokój - Donald Trump po raz kolejny zabrał głos po zamieszkach na Kapitolu. Podczas manifestacji w środę zginęły 4 osoby. Jak mówi prezydent USA, ci którzy dopuścili się agresji muszą za to zapłacić.

Donald Trump apeluje do narodu.W czwartek 7 stycznia prezydent USA zabrał głos po raz kolejny.

- Wy którzy zbezcześciliście siedzibę amerykańskiej demokracji nie reprezentujecie naszego kraju! Ci którzy złamali prawo - zapłacą za to! Właśnie przeszliśmy przez intensywne wybory. Emocje sięgają zenitu ale teraz trzeba je ostudzić.

Urzędujący prezydent zaznaczył też że odda władzę w wyznaczonym terminie.

- Wykorzystaliśmy każdą legalną drogę do zakwestionowania wyników wyborów. Moim jedynym celem było zapewnienie uczciwości głosowania. Teraz skupiam się na sprawnym przekazaniu władzy. To był zaszczyt służyć wam jako prezydent. Wiem, że moi zwolennicy są rozczarowani ale nasza niesamowita podróż dopiero się zaczyna.

Donald Trump zaapelował też o dogłębną reformę głosowania - tak aby w przyszłości nie dochodziło do tego typu sytuacji.

We wrocławskim zoo urodziło się małe gwanako
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze