Gotowe domy z AliExpress? Płacisz tyle, co za garaż w Warszawie. Dostawa nawet w 15 dni

2021-02-18 9:37
Domy z prefabrykatów zyskują coraz większą popularność
Autor: Pixabay.com Domy z prefabrykatów zyskują coraz większą popularność

W internecie można kupić wszystko - okazuje się, że nawet dom, który sprzedawca wyśle do nas rozłożony na części. I to za kwotę, za którą w Warszawie można kupić garaż lub dobre miejsce parkingowe. Takie oferty można znaleźć na chińskim serwisie aukcyjnym AliExpress. Jak kupuje się domy z prefabrykatów?

Domy modułowe zyskują coraz większą popularność, także w Polsce. Ich zaletą są niskie koszty budowy oraz prosta procedura uzyskania pozwolenia na budowę. Polacy zaczęli się za nimi rozglądać, gdy w trakcie lockdownu zostaliśmy zamknięci w swoich mieszkaniach. Dom modułowy umożliwia ucieczkę z miasta i przebywanie bliżej natury. 

Domy z AliExpress - jaka cena?

Okazuje się, że budynek z prefabrykatów można kupić bardzo tanio. Często koszt jego kupna jest niższy od wysokości wkładu własnego na mieszkanie. W Warszawie nietrudno znaleźć droższy garaż czy miejsce parkingowe, bo gotowe domy możemy kupić na AliExpress za ok. 50-60 tys. zł. Najtańsze modele dostępne są już od 4,5 tys. zł, ale ich dostawa jest bardzo droga. Jak zauważa serwis Noizz.pl, bardziej opłaca się kupić dom za np. 57 tys. zł. Za przesyłkę zapłacimy wówczas ok. 2 tys. zł. 

Domy z AliExpress - przesyłka do Polski

Dostawa do Polski nie jest żadnym problemem" - dowiedział się dziennikarz serwisu Money.pl, który sprawdził, czy domy z AliExpress można sprowadzić i postawić na polskiej działce. Wpływ na ostateczną cenę mają nasze wymagania. Możemy zamówić dom z lekkiej stali, klasyczny dom modułowy lub budynek na bazie kontenerów. Postawienie takie obiektu powinno zająć nie więcej, niż kilka tygodni. Oczywiście wcześniej musimy mieć własną działkę. 

Jeden z domów dostępnych do kupienia na Aliexpress
Autor: screen: Pl.aliexpress.com Jeden z domów dostępnych do kupienia na Aliexpress

Skoro jest tak tanio, to gdzie jest haczyk? Zawsze istnieje ryzyko, że zamówiony dom nie dotrze do nas z Azji. Dlatego producenci z Polski śpią spokojnie, bo klienci, przynajmniej na razie, wolą zamówić budowę na miejscu. 

Złodzieje polują na te marki samochodów | ESKA XD #016
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze