Dlaczego w poniedziałek 17 maja wyją syreny? Czy trzeba reagować? Sprawdź szczegóły!

i

Autor: pixabay.com Dlaczego w piątek 21 maja wyją syreny? Czy trzeba reagować? Sprawdź szczegóły!

Dlaczego w piątek 21 maja wyją syreny? Czy trzeba reagować? Sprawdź szczegóły!

2021-05-21 7:23

W dniach od 17 do 21 maja w całym kraju będzie można usłyszeć syreny alarmowe - sygnał informujący o zagrożeniu z powietrza. Dlaczego zdecydowano się go uruchomić? Czy powinniśmy w związku z tym reagować? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie w naszym materiale poniżej.

Dlaczego w piątek 21 maja wyją syreny? To pytanie może zadawać sobie dzisiaj wiele osób w całej Polsce. Uspokajamy! Nie jest to związane z żadnym zagrożeniem. Syreny alarmowe usłyszymy w dniach od 17 maja do 21 maja w związku z ćwiczeniami taktyczno-specjalnymi Renegade/Sarex-21 organizowanymi przez Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych. Jednym z elementów ćwiczenia będą zdarzenia dotyczące naruszenia przestrzeni powietrznej Rzeczpospolitej Polskiej przez statek powietrzny o statusie RENEGADE, stwarzający potencjalne zagrożenie dla ludności cywilnej. W związku z tym, że są to ćwiczenia, nie powinniśmy podejmować żadnych czynności. 

Dlaczego w piątek 21 maja wyją syreny?

Włączenie syren alarmowych w dniach 17-21 maja jest związane nie tylko z ćwiczeniami Renegade/Sarex-21. To przy okazji również test sprawności urządzeń systemu wykrywania i alarmowania. W ramach treningu emitowany będzie dźwięk:

  • dźwięk modulowany syren trwający trzy minuty - ogłoszenie alarmu;
  • dźwięk ciągły syren trwający trzy minuty - odwołanie alarmu.
Gorąca 20 Radia ESKA – notowanie 14.05.2021

Czy zdałbyś egzamin na prawo jazdy? Sprawdź się!

Pytanie 1 z 17
Czy w tej sytuacji należy zrezygnować z rozpoczęcia wyprzedzania?
Czy w tej sytuacji należy zrezygnować z rozpoczęcia wyprzedzania?