Dlaczego w piątek 21 maja wyją syreny? Czy trzeba reagować? Sprawdź szczegóły!

2021-05-21 7:23
Dlaczego w poniedziałek 17 maja wyją syreny? Czy trzeba reagować? Sprawdź szczegóły!
Autor: pixabay.com Dlaczego w piątek 21 maja wyją syreny? Czy trzeba reagować? Sprawdź szczegóły!

W dniach od 17 do 21 maja w całym kraju będzie można usłyszeć syreny alarmowe - sygnał informujący o zagrożeniu z powietrza. Dlaczego zdecydowano się go uruchomić? Czy powinniśmy w związku z tym reagować? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie w naszym materiale poniżej.

Dlaczego w piątek 21 maja wyją syreny? To pytanie może zadawać sobie dzisiaj wiele osób w całej Polsce. Uspokajamy! Nie jest to związane z żadnym zagrożeniem. Syreny alarmowe usłyszymy w dniach od 17 maja do 21 maja w związku z ćwiczeniami taktyczno-specjalnymi Renegade/Sarex-21 organizowanymi przez Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych. Jednym z elementów ćwiczenia będą zdarzenia dotyczące naruszenia przestrzeni powietrznej Rzeczpospolitej Polskiej przez statek powietrzny o statusie RENEGADE, stwarzający potencjalne zagrożenie dla ludności cywilnej. W związku z tym, że są to ćwiczenia, nie powinniśmy podejmować żadnych czynności. 

Dlaczego w piątek 21 maja wyją syreny?

Włączenie syren alarmowych w dniach 17-21 maja jest związane nie tylko z ćwiczeniami Renegade/Sarex-21. To przy okazji również test sprawności urządzeń systemu wykrywania i alarmowania. W ramach treningu emitowany będzie dźwięk:

  • dźwięk modulowany syren trwający trzy minuty - ogłoszenie alarmu;
  • dźwięk ciągły syren trwający trzy minuty - odwołanie alarmu.
Gorąca 20 Radia ESKA – notowanie 14.05.2021

Czy zdałbyś egzamin na prawo jazdy? Sprawdź się!

Pytanie 1 z 17
Czy w tej sytuacji należy zrezygnować z rozpoczęcia wyprzedzania?
Czy w tej sytuacji należy zrezygnować z rozpoczęcia wyprzedzania?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze