Czy w Wielkanoc 2022 będzie ciepło? Jaka pogoda na święta?

i

Autor: Unsplash

Czy w Wielkanoc 2022 będzie ciepło? Jaka pogoda na święta?

2022-03-26 18:56

Czy w Wielkanoc 2022 będzie ciepło? Choć Święta Wielkanocne kojarzą nam się z wiosną i słoneczną pogodą, to każdego roku bywa różnie. Długoterminowe prognozy wskazują jednak, że tegoroczne święta będą ciepłe. Ważna jest także data Świąt Wielkanocnych. Dlaczego? Jaka jest prognoza na Wielkanoc 2022?

Z roku na rok pogoda w Wielkanoc lubi nas zaskakiwać. W tym roku pierwsze prognozy wskazują, że będzie to raczej pozytywne zaskoczenie. Święta Wielkanocne przypadają na 17 kwietnia, więc wiosna będzie miała czas, aby rozgościć się w Polsce. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał długoterminową, eksperymentalną prognozę na kilka miesięcy do przodu. Z niej możemy się dowiedzieć, że tegoroczny kwiecień będzie najcieplejszy od 30 lat! Są więc spore szanse, na to, że w Wielkanoc 2022 będziemy cieszyć się słoneczną pogodą. Niemal pewne wydaje się także, że te święta będą o wiele cieplejsze niż w ubiegłym roku. Wówczas mieliśmy do czynienia z najzimniejszym kwietniem w XXI wieku. Co więcej suma opadów dla tego miesiąca wyniosła 108% normy na podstawie pomiarów w latach 1991-2020! Czy w Wielkanoc 2022 będzie ciepło? Poniżej przedstawiamy prognozę.

Spis treści

  1. Pogoda na Wielkanoc 2022. Czy będzie ciepło?
  2. Jaka pogoda na Święta Wielkanocne 2022?

Pogoda na Wielkanoc 2022. Czy będzie ciepło?

Czy w Wielkanoc 2022 będzie ciepło? Na to pytanie wielu z nas szuka odpowiedzi, bo doskonale wiemy, że pogoda w Święta Wielkanocne bywa różnorodna. W tym roku prognozy wskazują, że spełnią się nasze oczekiwania. W długoterminowej eksperymentalnej prognozie na kwiecień 2022, która przygotował IMGW możemy przeczytać, że będzie to najcieplejszy kwiecień od 30 lat. Jak czytamy średnia miesięczna temperatura powietrza w całej Polsce powinna kształtować się powyżej normy wieloletniej z lat 1991-2020. Co z opadami? Pod tym względem kwiecień nie będzie różnił się od tych, które pamiętamy: miesięczna suma opadów atmosferycznych na przeważającym obszarze kraju powinna mieścić się w zakresie normy wieloletniej.

CZYTAJ TAKŻE: Jaka będzie wiosna 2022? Czy będzie ciepło? IMGW podaje prognozy pogody na kwiecień, maj i czerwiec

Jaka pogoda na Święta Wielkanocne 2022?

Święta Wielkanocne w tym roku przypadają dość późno, bo na 17 kwietnia. Termin świąt również sprawia, że możemy liczyć na słoneczną pogodę. W ubiegłym roku Wielkanoc świętowaliśmy na początku kwietnia, w zaledwie drugim tygodniu kalendarzowej wiosny. W tym roku wiosenna aura będzie miała niemal dwa tygodnie więcej, aby na dobre zadomowić się w naszym kraju.

Gramy dla Ukrainy | Obejrzyj koncert Sylwii Grzeszczak!
Sonda
Szykujesz się już do Wielkanocy?