Pogoda na Wielkanoc 2022. Długoterminowa prognoza na święta Wielkanocne

i

Autor: Pixabay

Pogoda na Wielkanoc 2022. Długoterminowa prognoza na święta Wielkanocne

2022-03-18 13:55

Pogoda na Wielkanoc może znów nas zaskoczyć, ale tym razem pozytywnie! Tegoroczne święta wypadają w połowie kwietnia, który w tym roku ma być wyjątkowo pogodny. Według długoterminowej eksperymentalnej prognozy pogody Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej to ma być najcieplejszy kwiecień od 30 lat! Czego możemy się spodziewać po pogodzie w Wielkanoc?

Tegoroczna Wielkanoc przypada na 17 kwietnia i w porównaniu z poprzednimi latami, te święta mogą być naprawdę ciepłe i słoneczne. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał długoterminową eksperymentalną prognozę pogody na marzec – czerwiec 2022. Z niej możemy dowiedzieć się, że już w kwietniu będziemy mogli cieszyć się ze wspaniałej pogody. Wielkanoc 2022 zapowiada się z pewnością lepiej niż ta z roku poprzedniego. Dlaczego? W 2021 roku święta, które przypadały na początek kwietnia były najzimniejszymi w XXI wieku, a co więcej suma opadów dla tego miesiąca wyniosła 108% normy dla tego miesiąca na podstawie pomiarów w latach 1991-2020! Jaka pogoda zapowiada się na te święta Wielkanocne? Sprawdź poniżej.

CZYTAJ TAKŻE: Wiosna w lutym? Na Warmii i Mazurach są już jej pierwsze oznaki

Pogoda na Wielkanoc 2022

W ubiegłym roku święta Wielkanocne nie rozpieściły nas pod względem pogody.

- Średnia obszarowa temperatura powietrza w kwietniu 2021 r. wyniosła 6,0°C i była aż o 2,6°C niższa od średniej wieloletniej dla tego miesiąca (klimatologiczny okres normalny 1991-2020). Tegoroczny kwiecień należy zaliczyć do miesięcy ekstremalnie chłodnych – czytamy na IMGW.

W długoterminowej eksperymentalnej prognozie na kwiecień 2022, która przygotował IMGW możemy przeczytać, że będzie to najcieplejszy kwiecień od 30 lat! Jak czytamy średnia miesięczna temperatura powietrza w całej Polsce powinna kształtować się powyżej normy wieloletniej z lat 1991-2020. Co z opadami? Pod tym względem kwiecień nie będzie różnił się od tych, które pamiętamy: miesięczna suma opadów atmosferycznych na przeważającym obszarze kraju powinna mieścić się w zakresie normy wieloletniej.

Uderzenie wiosny w Szczecinie. Nie tylko krokusy budzą się do życia
Sonda
Wielkanoc czy Boże Narodzenie? Które święta lubisz bardziej?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE