Czy można korzystać z boisk? Wraz z nadejściem wiosny wiele osób chciałoby pograć w piłkę na świeżym powietrzu

i

Autor: Pixabay.com Czy można korzystać z boisk? Wraz z nadejściem wiosny wiele osób chciałoby pograć w piłkę na świeżym powietrzu

Czy można uprawiać sport na świeżym powietrzu? Zmiany w obostrzeniach od 19 kwietnia!

2021-04-17 9:34

Sport amatorski mocno cierpi przez wprowadzanie kolejnych obostrzeń. Aktywność fizyczna na świeżym powietrzu jest mocno ograniczona. Wraz z nadejściem wiosny i cieplejszych dni wiele osób zastanawia się, czy można np. pograć w piłkę na boisku, korzystać z siłowni pod chmurką czy biegać bez maseczki. Na ten temat wypowiedział się minister zdrowia Adam Niedzielski w trakcie środowej konferencji prasowej.

Czy można uprawiać sport na świeżym powietrzu? Częste zmiany w przepisach i wprowadzanie kolejnych obostrzeń mnożą pytania i wątpliwości osób, które uprawiają sport amatorski. Obostrzenia wprowadzone pod koniec marca dotyczyły całego kraju i oznaczały, że z obiektów sportowych mogli korzystać jedynie zawodowcy, czyli osoby, dla których sport jest głównym źródłem utrzymania. Amatorzy nie mogli korzystać z obiektów lekkoatletycznych, a piłkarze grający w niższych ligach mieli przymusową przerwę. Jednak nie tylko oni - nie można było np. grać dla przyjemności na osiedlowych boiskach czy orlikach. Zamknięte były korty tenisowe, ściany wspinaczkowe oraz siłownie pod chmurką.

Czy obostrzenia dotyczące uprawiania sportu na świeżym powietrzu zostaną przedłużone? 14 kwietnia w trakcie konferencji ministra zdrowia Adama Niedzielskiego zapowiedział dopuszczenie uprawiania sportu na świeżym powietrzu do 25 osób.

Od 19 kwietnia dopuszczone jest:

  • współzawodnictwo sportowe dzieci i młodzieży prowadzone przez odpowiedni polski związek sportowy,
  • aktywność sportowa dla wszystkich w obiektach sportowych na świeżym powietrzu (max. 25 osób),
  • współzawodnictwo, zajęcia i wydarzenia w ramach sportu zawodowego (tak jak dotychczas).

Adam Niedzielski powiedział, że decyzja zapadła po rozmowach z Piotrem Glińskim, ministrem kultury, dziedzictwa narodowego i sportu. - Postanowiliśmy dopuszczać uprawianie sportu na otwartym powietrzu, bo tam ryzyko transmisji wirusa się zmniejsza - powiedział Niedzielski.

Sonda
Czy biegasz podczas epidemii koronawirusa?
ESKA XD #020 - FAME MMA, taniec na rurze i sztuczne słońce