Marsz Niepodległości 2021 będzie nielegalny. Zbigniew Ziobro przegrał bój

i

Autor: Marek Kudelski / Piotr Grzybowski / Super Express Marsz Niepodległości 2021 będzie nielegalny. Zbigniew Ziobro przegrał bój

Czy Marsz Niepodległości się odbędzie? Ziobro złożył skargę do Sądu Najwyższego

2021-11-08 19:24

Czy Marsz Niepodległości 11 listopada się odbędzie? Nie brakuje kontrowersji w tej sprawie. Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro skomentował rozstrzygniecie sądu apelacyjnego w tej sprawie. Twierdzi, że decyzja ma zabarwienie polityczne.

Chodzi o wniosek Ziobry o wstrzymanie wykonania decyzji sądu zakazującej rejestracji Marszu Niepodległości, jako zgromadzenia cyklicznego. Sąd Apelacyjny ten wniosek oddalił. - Temperatura sporu politycznego w Polsce doprowadziła do tego, że sędziowie często przekraczają swoje kompetencje związane z salą sądową, a wkraczają w obszar decyzji, które mają już zabarwienie i temperaturę polityczną - mówi Zbigniew Ziobro.

Czytaj także: Marsz niepodległości 2021 -TRASA. Którędy przejdą uczestnicy?

Tymczasem sama skarga nadzwyczajna - złożona w piątek do Sądu Najwyższego - czeka na rozpatrzenie. Na razie organizatorzy Marszu Niepodległości ogłosili, że niezależnie od decyzji sądów wydarzenie się odbędzie. 11 listopada o godz. 13.00 demonstracja ma wyruszyć z ronda Dmowskiego w kierunku błoni wokół Stadionu PGE Narodowego.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE