Czy hotele, restauracje i siłownie dostaną odszkodowanie za okres zamknięcia? Trwają konsultacje w sprawie projektu specustawy odszkodowawczej

2021-01-26 11:00
Hotele i pensjonaty zamknięte do 17 stycznia! Ferie zimowe spędzimy w domach
Autor: Pixaby Hotele i pensjonaty zamknięte do 17 stycznia! Ferie zimowe spędzimy w domach

W Senacie rozpoczęły się 26 stycznia o godzinie 10:00 konsultacje w sprawie projektu specustawy odszkodowawczej. Biorą w nich udział przedstawiciele branż które ucierpiały z powodu pandemicznych obostrzeń - chodzi między innymi o hotelarzy, restauratorów czy osób związanych z sektorem fitness. Ma to pomóc wypracować projekt ustawy, którym senatorowie zajmą się na najbliższym posiedzeniu.

Czy hotele, restauracje i siłownie dostaną odszkodowanie za okres zamknięcia? Trwają konsultacje w sprawie projektu specustawy odszkodowawczej. Chociaż nie wprowadzono stanu klęski żywiołowej, to obywatele od roku żyją już tak, jakby obowiązywał wciąż stan nadzwyczajny. Niewtóre biznesy zamknęły się na wiele miesięcy, a nie mają prawa do odszkodowań wyrównujących szkody. 20 tysięcy lokali otworzyło się dla klientów w całym kraju, mimo ryzyka kontroli sanepidu i otrzymania mandatu.

Te hity kończą w tym roku 10 lat! Rihanna, Adele, Katy Perry i inni

Projekt tworzy prostą ścieżkę odszkodowawczą. Każdy, kto poniósł straty z powodu ograniczeń, będzie mógł ubiegać się o odszkodowanie pomniejszone o wartość pomocy, jaką wcześniej otrzymał już od rządu. Odszkodowanie miałoby przysługiwać od skarbu państwa, a wnioski mają zatwierdzać wojewodowie.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze