Czwarta fala pandemii i NOWE OBOSTRZENIA. Rząd ma już GOTOWY plan

2021-09-27 10:45
Czwarta fala pandemii i NOWE OBOSTRZENIA. Rząd ma już GOTOWY plan. Restrykcje w tym tygodniu?!
Autor: Pixaby NOWE obostrzenia od 15 grudnia. Obniżenie limitów. Będzie weryfikacja paszportów covidowych! Co się zmienia? [LISTA]

Czwarta fala pandemii stopniowo się rozkręca, a to oznacza, że powinniśmy oswajać się z powrotem obostrzeń w Polsce. Rząd ma już gotowy plan, dotyczący nowych restrykcji. Jak będą wyglądać NOWE OBOSTRZENIA? Sprawdźcie w materiale.

Nowe obostrzenia w Polsce. Rząd ma już gotowy plan

W Polsce cały czas rośnie liczba zakażeń koronawirusem. Powodem jest wariant Delta - zdecydowanie bardziej zakaźny niż jego poprzednicy. Rząd już kilka razy zapowiadał, że w naszym kraju należy spodziewać się powrotu obostrzeń. Minister zdrowia Adam Niedzielski podkreślił, że restrykcje powrócą, jeśli w Polsce odnotujemy ponad 1000 zakażeń. Przekroczenie tej liczby jest już bardzo blisko. Co prawda, w poniedziałek, 27 września odnotowano 421 zakażeń - ale przypomnijmy, że są to dane weekendowe. W zeszłym tygodniu przekroczono już 900 zachorowań na COVID-19 dziennie.

Nietypowa kradzież w sklepie elektronicznym

Co to oznacza? Obostrzenia w Polsce w związku z czwartą falą pandemii mogą pojawić się już na początku października. Okazało się, że rząd ma już GOTOWY PLAN. Więcej na jego temat powiedziała ostatnio wiceminister rozwoju i technologii Olga Semeniuk. Jak będą wyglądać nowe obostrzenia?

Jeśli chodzi o czwartą falę, to jesteśmy gotowi na model regionalizacji, który wydaje się najbardziej preferencyjny, ale jest uzależniony od liczby zakażeń na daną liczbę mieszkańców w regionach. Jeżeli zostanie on wprowadzony przez Radę Medyczną i Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego, to protokoły bezpieczeństwa mamy zaktualizowane i gotowe do wdrożenia - powiedziała Semeniuk.

Czwarta fala pandemii. LOCKDOWN w Polsce możliwy? Czy będzie zamknięcie gospodarki?

Dodała, że cały czas prowadzone są w resorcie konsultacje z branżami odnośnie możliwych obostrzeń wprowadzanych w razie wzrostu zakażeń w czwartej fali pandemii.

Czekamy również na różnego rodzaju uwagi dotyczące protokołów bezpieczeństwa od branż. Ostatnio spotkałam się z branżą basenową, która takie uwagi zgłaszała, więc będziemy je aktualizować na bieżąco - stwierdziła wiceminister.

Z wypowiedzi wiceminister wynika, że czwarta fala pandemii budzi niepewności dotyczącą ostatniego kwartału i funkcjonowania w tym roku gospodarki. Zaznaczyła jednocześnie, że wszystko będzie zależało od liczby zakażeń.

Do sytuacji odniósł się też minister zdrowia. Jak zaznaczył: "Przy tej liczbie zakażeń nie przewidujemy zmian w restrykcjach" – poinformował w poniedziałek minister zdrowia Adam Niedzielski. "Na październik przygotowaliśmy projekt rozporządzenia Rady Ministrów, który przewiduje przedłużenie dotychczasowych restrykcji" – dodał.

Sonda
Obawiasz się czwartej fali koronawirusa?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze